Łowy drugiej połowy

Studenci kolejny raz udowodnili, że potrafią świetnie się bawić, a jeśli podrzucić im pomysł, a jeszcze dodać nagrody, przebijają najlepszych kabareciarzy. Tak też było podczas „Łowów drugiej połowy”, zorganizowanych 15 stycznia przez Samorząd Studentów UMCS.


– Pomysł zrodził się z okazji zbliżających się walentynek, ale ze względu na napięty harmonogram studentów, czyli zbliżającą się sesję, musieliśmy przesunąć wydarzenie na teraz. Wyszliśmy naprzeciwko osobom, które są samotne, żeby już miały z kim spędzić tegoroczne święto zakochanych – wyjaśnia Aleksandra Szastak, jedna z organizatorek akcji.
Single z uczelni łączyli się w pary, wcześniej przechodząc tety i quizy, które miały wskazać najbardziej pasujące do siebie osoby. Uczestników obdarowano gadżetami. Ponadto pierwszą randkę umilą im nagrody sponsorów.
– Restauracja Matteo Ristorante Italiano obdarowała nas dwoma voucherami na swoją pizzę. Drugim sponsorem jest Klub Graffiti, który podarował nam bilety na koncert Scream Inc – Metallica Tribute Show. – dodaje Aleksandra Szastak.
Wydarzenie było realizowane przez Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS. Inicjatywa powstała dzięki „burzy mózgów i zaangażowaniu studentów”.
Joanna Niećko