LPEC ma nowego prezesa

Tuż przed majowym weekendem w Lubelskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, jednej z największych w mieście spółek komunalnych, doszło do zmiany we władzach. Z zarządu spółki zostali odwołani dotychczasowa prezes Jolanta Jańczak oraz wiceprezes Lech Kliza. Od piątku firmą kieruje Marek Goluch, dotychczasowy wiceprezes.


– Zmiany w składzie zarządu spółki mają zagwarantować efektywniejszą realizację celów ujętych w strategii rozwoju LPEC S.A. na lata 2017-2021 – m.in. zakładany o 12 procent wzrost rynku ciepła systemowego oraz modernizację sieci ciepłowniczych na poziomie gwarantującym utrzymanie bezpieczeństwa energetycznego miasta oraz uelastycznienie lubelskiego systemu ciepłowniczego. Spółka do końca 2021 roku planuje realizację projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 122 mln zł dofinansowywanych z funduszy Unii Europejskiej – poinformował LPEC w wydanym w piątek komunikacie. KB

Sylwetka

Marek Goluch, nowy prezes firmy, ma 51 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1997 roku ukończył aplikację prokuratorską, pracując w latach 1996-2006 w strukturach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Od 2006 roku jest radcą prawnym, specjalizując się w obsłudze prawnej podmiotów sektora energetycznego, a także podmiotów funkcjonujących w oparciu o prawo spółdzielcze oraz samorządów lokalnych. W latach 2010-2016 był  członkiem Zarządu PGE Dystrybucja S.A. – przez pierwsze cztery lata jako wiceprezes, odpowiadając za obszar rozwoju oraz logistyki i zakupów, a następnie jako prezes, nadzorując wdrożenie wielu projektów efektywnościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here