Lubelska się sypie

To nie po raz pierwszy. Znów zapadła się nawierzchnia drogi na ul. Lubelskiej nieopodal aquaparku. Głęboki ubytek został szybko naprawiony. Odcinek od skrzyżowania z ul. Szpitalną do ul. Koszarowej ma być w tym roku przebudowany.

W ostatnich latach na ulicy Lubelskiej kilkakrotnie zapadała się droga. Nawierzchnia ma kilkadziesiąt lat, infrastruktura podziemna jeszcze więcej i nic dziwnego, że dochodzi do takich sytuacji.

W czwartek 8 lipca głęboki ubytek w nawierzchni ul. Lubelskiej powstał niepodal aquaparku. Internauci żartowali, że zostało odkryte nowe wejście do podziemi kredowych. Drogowcy już następnego dnia dziurę naprawili.

Najbardziej zniszczony odcinek Lubelskiej, od skrzyżowania ze Szpitalną i Trubakowską do ul. Koszarowej, o długości ponad 570 metrów, znalazł się w tegorocznym planie inwestycyjnym. Miasto na początku lipca br. ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy Lubelskiej. Zakres prac, oprócz nowej nawierzchni, obejmuje m.in. przebudowę systemu odwodnienia, budowa kanału technologicznego, nowe zatoki autobusowe, ścieżkę rowerową, przebudowę chodników, oświetlenie drogi. Inwestycja jest szacowana na 4,1 mln zł, z czego prawie 2,5 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here