Lubelski gang okradał plebanie

Czwórka zatrzymanych przestępców, fot. policja

Kolejny sukces policji.  Kryminalni z Lublina i Łęcznej zatrzymaliśmy włamywaczy okradających plebanie na terenie województwa lubelskiego. Sprawcy zostali zatrzymani gdy wracali z łupami po kolejnym włamaniu.

– W ubiegłą środę wieczorem grupa usiłowała dokonać kolejnego włamania, tym razem do plebani na terenie gminy Ludwin. Z uwagi na to, że zostali spłoszeni, odjechali. Pomimo tego nie odpuścili i pojechali na teren gminy Wólka. Tam podważając okno, włamali się do plebani, skąd ukradli pieniądze – informuje młodszy aspirant Izabela Zięba z KPP w Łęcznej. – Bezpośrednio po dokonaniu włamania łęczyńscy policjanci zatrzymali 4 osoby poruszające się pojazdem. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 25-26 lat oraz 29-letnia kobieta. Są to mieszkańcy Lublina. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pieniądze, wartościowe przedmioty, narzędzia służące do popełnienia przestępstwa oraz narkotyki.

Wszystkie osoby trafiły do policyjnej celi. Ponadto policjanci z Lublina zatrzymali 34-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna to kompan zatrzymanych, który brał udział winnym włamaniu.

Jak się okazało sprawcy mają na swoim koncie nie jedno a pięć włamań do plebani znajdujących się w powiatach: lubelskim, puławskim i łęczyńskim.

– Podczas przeszukania mieszkań i pojazdów podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli pieniądze, dewocjonalia, numizmaty oraz narzędzia służące do popełnia przestępstwa – dodaje I. Zięba. – Zatrzymane osoby podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o dokonanie kradzieży z włamaniem do co najmniej pięciu plebanii i usiłowanie włamania do jednej. Sprawa ma charakter rozwojowy – zaznacza policjantka.

ZM, źródło. lubelska.policja.gov.pl/