Lubelski skuter miejski

Od niedzieli po Lublinie można poruszać się skuterem elektrycznym wypożyczanym na minuty. Pojazdy elektryczne należą do pierwszej w Polsce wypożyczalni skuterów firmy blinkee.city. Po naszym mieście jeździć będzie 15 pojazdów.


Minuta jazdy ma kosztować tylko 59 gr (standardowa cena to 69 gr/min.). Studenci i seniorzy dostają dodatkowo 15% zniżki. Maksymalna opłata za cały dzień wyniesie 69 zł. Po ponad 100 minutach jazdy naliczanie opłat zostaje wstrzymane i dalsza jazda odbywa się już za darmo bez względu na liczbę wypożyczonych przez użytkownika pojazdów w danym dniu. Istnieje również możliwość postoju, czyli zarezerwowania skutera na dłuższy czas – w takim przypadku opłata wynosi 9 groszy za minutę. – Wystarczy smartfon i aplikacja, z poziomu której użytkownik rezerwuje, uruchamia i kończy jazdę na skuterze. Nasze skutery można zostawić w dowolnym miejscu w mieście. Wypożyczając je, sprawdzamy dostępność pojazdu na mapie w naszej aplikacji – informuje Martyna Ziębińska-Górska z blinkee.city.

W Polsce w 2018 roku już 11 miast będzie korzystać z usług scooter-sharingu oferowanych przez blinkee.city. Za granicą usługa zostanie także uruchomiona w Budapeszcie i hiszpańskiej Walencji. – Dzięki skuterom mieszkańcy oraz turyści będą mogli sprawnie i szybko poruszać się po mieście. Studenci, których uczelnie rozsiane są po całym mieście, będą mogli na czas docierać na kolejne zajęcia – mówi partner blinkee.city w Lublinie, Konrad Wierzbiński. Lubelską flotę obsługiwać ma nowy model skutera klasy premium. Jest to większy, wygodniejszy i lepiej wykonany model niż ten, z którym firma wchodziła na rynek w 2017 roku. Posiada 12-calowe koła, lepsze hamulce, mocniejszy silnik i charakterystyczną retro sylwetkę. Sieć skuterów w polskich miastach funkcjonuje od marca 2017 r. Dostępne są m.in. w Warszawie, Krakowie czy Łodzi. Po mieście mają jeździć w 100% ekologiczne skutery zasilane baterią elektryczną. Do wypożyczenia wystarczy ważne prawo jazdy lub dowód osobisty. (EM.K.)