Lublin bramą na Wschód

Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, podczas konferencji podziękował Jackowi Piechocie, prezesowi PUIG, za wypromowanie Lublina i regionu.

III edycja Polsko-Wschodniej Konferencji PUIG Lub-Invest, jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych dotyczących relacji Polski z jej wschodnimi sąsiadami, za nami. W czwartek do Lublina na dwudniową konferencję przyjechało blisko 300 osób z Polski, Ukrainy oraz innych krajów m.in. Armenii, Białorusi, Mołdawii, Kazachstanu, Austrii, Estonii, Danii, Meksyku czy Wenezueli.


– Lublin bramą na Wschód. Kiedyś marzenia, dziś realia tego miasta. Cieszymy się, że do rozwoju Lubelszczyzny możemy włączyć przedsiębiorców zrzeszonych w Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej. Stoimy przed kolejnymi wyzwaniami, bo polska gospodarka wciąż ukierunkowana jest na Zachód. Aż 80% całego obrotu, to obrót z krajami Zachodu, zaledwie 6% z krajami byłego Związku Radzieckiego. Mamy wiele do zrobienia, by ten trend odwrócić, ale jestem przekonany, że proporcje będą się zmieniać – mówił podczas inauguracyjnego wystąpienia Jacek Piechota, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Obecny na konferencji Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, podziękował prezesowi PUIG za wypromowanie Lublina i regionu.

– Nasza współpraca ze Wschodem to pokonywanie wielu trudności, których w przeszłości nie było. Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej możemy zawdzięczać sukcesy na niwie eksportu z krajami zza naszej wschodniej granicy. – mówił marszałek Sosnowski.

Podczas Konferencji PUIG Lub-Invest poruszono szereg ważnych zagadnień dotyczących współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy, ale też z innymi krajami m.in. Białorusią, Kazachstanem i Mołdawią.

Wręczono także „Buławy Gospodarcze XXV-lecia PUIG”. Wśród laureatów znaleźli się między innymi marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, Przedstawicielstwo Polsko-Ukraińskiej Izby w Krakowie, Fakro oraz Nowy Styl Group.

Uczestnicy Konferencji PUIG Lub-Invest mieli uczestniczyli również w studyjnych wizytach w zakładach Aliplast i ABM Greiffenberger w Podstrefie Lublin na Felinie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here