Lublin kupuje wodorowy autobus

Aż cztery oferty wpłynęły na ogłoszony przez ZTM w Lublinie przetarg na zakup miejskiego autobusu zasilanego wodorem. Są w przedziale od 3,5 do nieco ponad 4 mln zł, więc z rozstrzygnięciem postępowania, na które miasto przeznaczyło ponad 5,4 mln zł, nie powinno być problemów.


Wodorowy autobus wyjedzie na ulice Lublina najwcześniej w przyszłym roku, ale nasze miasto i tak będzie jednym z pierwszych w Polsce, mogącym się pochwalić tak ekologicznym pojazdem. Niewykluczone, że będzie on pochodził z… Lublina, bo najtańszą ofertę (3,53 mln zł) złożyła spółka Arthur Bus mająca co prawda siedzibę we Wrocławiu, ale halę produkcyjną autobusów, które na razie są na etapie prototypu, uruchamia w obiektach po byłej FSC w Lublinie.

Druga pod względem ceny jest oferta firmy Solaris Bus&Coach spod Poznania (ponad 3,73 mln zł), a kolejna (3,8 mln zł) PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy ze Świdnika, która prototyp swojego autobusu wodorowego zaprezentowała kilkanaście dni temu, o czym pisaliśmy w poprzednim numerze Nowego Tygodnia. Najdroższą propozycję, z ceną ponad 4 mln zł, złożył Autosan.

Teraz badaniem ofert zajmie się komisja przetargowa. Na jej decyzję będziemy musieli poczekać nawet kilka tygodni. MK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here