Lublin lepszy od Śląska

Niezwykle ciekawe i emocjonujące walki stoczyli zawodnicy podczas rozgrywanego w sobotę w Lublinie XIV Memoriału Stanisława Zalewskiego, legendy lubelskiego boksu, byłego masażysty reprezentacji Polski, jednego z najbliższych współpracowników Feliksa „Papy” Stamma.
W ramach memoriału odbyło się trzynaście walk turniejowych oraz mecz pięściarski reprezentacji województwa lubelskiego z drużyną Śląska, złożoną z zawodników Akademii Boksu Roberta Gortata z Jaworzna.
Zespół Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego pokonał rywali 5:2. Z naszych walki wygrali Jakub Dziwinia z Berej Boxing Lublin, który po ray kolejny w karierze pokonał Wiktora Bujakowskiego (w ubiegłym roku obaj walczyli w finale mistrzostw Polski młodzików), Oskar Mikołajczak z KS Za Bramą Kraśnik z Danielem Trojokiem oraz zawodnicy Paco: Wiktor Szadkowski, Mikołaj Sadurski oraz Adam Kulik. Szczególnie efektownie z rywalem, Tadeuszem Kotem, rozprawił się Kulik. Lublinianin już w pierwszej rundzie lewym prostym poslał na deski pięściarza ze Śląska.
Kulik otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika w lubelskiej drużynie. W zespole gości wyróżnienie przypadło Konradowi Białasowi, ubiegłorocznemu mistrzowi Polski juniorów. MAG