Lublin otworzy czwartą serię cyklu City Trail. Trwają zapisy

Już w najbliższą sobotę (7 stycznia) nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbędzie się pierwszy w 2023 roku, a czwarty w obecnym sezonie bieg z cyklu City Trial z Nationale-Nederlanden. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 4 stycznia. Rejestracja będzie możliwa również w sobotnim biurze zawodów.


Ostatnie, grudniowe zawody odbyły się w iście zimowej aurze. Biegaczom towarzyszył głęboki śnieg i mróz. Tym razem zapowiada się zupełnie inna pogoda.
– Bieganie w terenie oznacza gotowość na przeróżne warunki atmosferyczne. Trzeba przyznać, że w grudniu nasi biegacze mieli trudne zadanie, a wyniki na mecie są tego najlepszym dowodem. W najbliższą sobotę zapowiada się zupełnie inna aura. Zachęcamy do tego, by Nowy Rok rozpocząć aktywnie. Nasze biegi są dobrym miejscem na stawianie pierwszych biegowych kroków, ponieważ dystans jest stosunkowo krótki – to 5 km, a dodatkowo nie wprowadzamy limitu czasu na jego pokonanie – przyznaje Piotr Książkiewicz, organizator City Trail z Nationale-Nederlanden.
Kto zwycięży w klasyfikacji generalnej?
City Trail z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule Grand Prix. Oznacza to, że dopiero po zakończeniu edycji (w marcu) będą znane końcowe rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej – zarówno OPEN, jak i w kategoriach wiekowych. Do „generalki” liczą się 3 najlepsze biegi (w okresie od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 imprez – wszystkie na tej samej trasie).
Na lubelskiej trasie dzieje się wiele. Wśród mężczyzn każdy z trzech dotychczas rozegranych biegów wygrał inny zawodnik. W październiku – Irlandczyk Sean Doyle, w listopadzie – Michał Żuchowski, a w grudniu – Rafał Gontarczyk. W rywalizacji kobiet było nieco mniej emocji, ale nadal wiele może się zdarzyć. Dwie wygrane ma na koncie Dominika Łukasiewicz. Raz najszybszą była Magdalena Sekuła.

Zapisy trwają
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Harmonogram wydarzenia:
godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
godz. 9:45 – zbiórka uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
godz. 10:00 – zbiórka uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m)
godz. 10:15 – zbiórka uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km
Poza Lublinem biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury, a lokalni współorganizatorzy to InesSport oraz Perfect Runner. Lubelską edycję biegów wspiera Miasto Lublin.