Lublin silny dziennikarstwem

Po raz szósty przyznano nagrody pieniężne i staże w ramach ogólnopolskiego Stypendium im. Leopolda Ungera, skierowanego do dobrze rokujących młodych dziennikarzy. W tym roku wśród pięciu nagrodzonych aż troje to studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Politologii UMCS.


W tegorocznej edycji do grona 27 laureatów dołączył Jakub Mejer, który otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. złotych na realizację reportażu o słowackich korzeni Andy’ego Warhola. Joanna Kukier wybierze się do Brukseli na dwutygodniowy staż w dzienniku „Le Soir”, a Piotr Idem odbędzie jednomiesięczny staż w dzienniku „Gazeta Wyborcza” w Warszawie, Małgorzata Sawa zrealizuje jednomiesięczny staż w tygodniku „Polityka” w Warszawie, a Anna Pawelczyk podejmie staż w obsłudze prasowej w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy. Oprócz praktyki pod okiem doświadczonych dziennikarzy laureaci otrzymują również uposażenie finansowe na czas pobytu w miejscu realizacji stażu.

Stypendium im. Leopolda Ungera powstało z inicjatywy rodziny patrona i zostało ustanowione przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2013 roku. Adresowane jest do dziennikarzy do 35. roku życia, którzy wykażą w dorobku osiągnięcia m.in. w mediach studenckich, lokalnych, internetowych.

W skład kapituły stypendium wchodzą: członkowie rodzina patrona (Matylda, Monika i Marek Unger), Zygmunt Berdychowski, ks. Adam Boniecki, Stefan Bratkowski, prof. dr hab. Iwona Hofman (przewodnicząca kapituły), Jerzy Kuczkiewicz, Jarosław Kurski, prof. dr hab. Stanisław Michałowski (rektor UMCS), prof. dr hab. Jacek Purchla, prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld, Janusz Sepioł, Wojciech Sikora i Marian Turski. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here