Lublin wspiera Marysię

Pisaliśmy już o 2,5-letniej Marysi ze Świdnika, zmagającej się z rzadkim i agresywnym nowotworem móżdżku. W tej chwili dziewczynka przyjmuje trzeci cykl chemii w DSK w Lublinie, ale z trzytygodniowym opóźnieniem z powodu powikłań neurochirurgicznych.

Szansą dla malutkiej pacjentka jest specjalistyczne leczenie, jakie oferuje klinika Bambino Gesu w Rzymie. Rodzice Marysi dzięki dobroci wielu ludzi zebrali już środki na leczenie córeczki i jej transport do Rzymu, ale potrzebne są jeszcze pieniądze na pobyt we Włoszech, ich samych, by być obok Marysi (non stop musi jej towarzyszyć jeden rodzic – takie są warunki szpitala), opiekować się nią i wspierać. Sam koszt wynajmu mieszkania w pobliżu szpitala wynosi od 1 do 3 tysięcy euro.

Możemy im pomóc, dokonując zakupów na trwającym do końca października na pierwszym piętrze Galerii Centrum (dawny pedet) Jesiennym kiermasz książek dla Marysi (czynny w dni robocze: 10-19, sobota: 10-16). Do wyboru przebogata oferta książeczek dla maluchów, baśnie, romanse z myszką i współczesne, podręczniki oraz bestsellery, wszystkie w znakomitym stanie. JD