Lublin Zachodni wreszcie z dojazdem

Miasto z udziałem funduszy z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Węglin Południowy wyasfaltowało blisko 700-metrowy odcinek ulicy Węglinek. Teraz kierowcy równą drogą będą mogli dotrzeć do powstałego pod koniec 2019 roku na skraju Starego Gaju przystanku Lublin-Zachodni.


Choć na przystanku zatrzymywała się większość pociągów kursujących na linii Lublin-Warszawa, podróżni z dotarciem do niego mieli przez wiele miesięcy poważny problem – od strony Czubów prowadziła do niego gruntowa, biegnąca po stromej skarpie i zamieniająca się po deszczu w błotnistą ślizgawkę, ścieżka oraz nieutwardzona droga.

W ubiegłym roku miasto wybudowało w tym miejscu oświetlony chodnik z pochylniami przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych, prowadzący do niemal samego przystanku. W tym roku normalny dojazd zyskali też kierowcy. Miasto z pomocą Rady Dzielnicy Węglin Południowy zabrało się za wyasfaltowanie gruntowej ulicy Węglinek, która stanowi m.in. dojazd do wybudowanej przez Kolej drogi technicznej, prowadzącej do przystanku Lublin-Zachodni.

– Zakończono już wykonywanie nawierzchni z betonu asfaltowego na ul. Węglinek, na odcinku około 700 metrów od strony ul. Szafirowej, w tym na fragmencie stanowiącym dojazd do stacji PKP Lublin-Zachodni. Prace zrealizowano w ramach środków z bieżącego utrzymania. Sfinansowano je z budżetu miasta oraz częściowo w wysokości 50 tys. zł z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Węglin Południowy. Koszt prac wyniósł 150 tys. zł. Wykonawcą zadania jest KPRD Lublin – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Urzędnicy nie przesądzają jeszcze, czy w podobny sposób będzie także modernizowana w najbliższej przyszłości pozostała część ul. Węglinek. – Analizy dotyczące możliwości realizacji zadań drogowych w kolejnym roku, w tym również pod kątem kontynuacji prac na ul. Węglinek, będą prowadzone przy konstruowaniu przyszłorocznego budżetu – dodaje Justyna Góźdź. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here