Lublinianie nie pojadą do stolicy

BKS Lublin w finałach wojewódzkich w kategorii U-11 zgromadził 5 punktów i zajął trzecie miejsce

Trzy zespoły z Lublina wystąpiły w rozgrywanych w środę i czwartek w hali Politechniki Lubelskiej finałach wojewódzkich piłkarskiego turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Niestety, żadnej z naszych drużyn nie udało się wygrać rywalizacji i wywalczyć awansu do ogólnopolskich finałów. Najbliżsi celu byli młodzi zawodnicy Motoru Lublin, którzy w kategorii U-12 zajęli drugie miejsce, zaledwie o punkt ustępując zwycięzcom – Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska.

W obu turniejach finałowych (U-11 i U-12) do rywalizacji przystąpiło po pięć najlepszych ekip wyłonionych w turniejach eliminacyjnych.

W grupie młodszej Lublin reprezentował BKS. Podopieczni trenera Wojciecha Kloca w czterech meczach zgromadzili 5 punktów i zajęli trzecie miejsce.

BKS pokonał Gaudium Zamość 2:0 (bramki: Szymon Gawlik i Jan Piekutowski), zremisował z Akademią Piłkarskie Perełki z Puław 1:1 (Jan Piekutowski), uległ Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska 0:3 oraz zremisował bezbramkowo z Górnikiem Łęczna.

Końcowa kolejność kat. U-11:
1. AP Perełki 4 10 6-2
2. AP TOP 54 4 9 12-3
3. BKS Lublin 4 5 3-4
4. Górnik Łęczna 4 2 2-8
5. Gaudium Zamość 4 1 1-7

W starszej kategorii rywalizowały między innymi Motor i Lublinianka.

O krok od awansu byli „żółto-biało-niebiescy”. Podopieczni trenera Jarosława Grajpera z 6 pkt. zajęli drugie miejsce, ustępując zaledwie o punkt AP TOP 54. Lublinianka z 4 pkt. była piąta.

Motorowcom na pocieszenie pozostał tytuł króla strzelców, który wywalczył Tomasz Stachorzecki, zdobywca 5 goli.

Wyniki Motoru: Lublinianka 1:2 (Tomasz Stachorzecki), Tomasovia 3:0 (T. Stachorzecki 2, Błażej Stefańczyk), AP TOP 54 Biała Podlaska 1:2 (T. Stachorzecki), Wisła Puławy 3:2 (Maciej Kossyk, Maciej Litwińczuk, T. Stachorzecki)

Wyniki Lublinianki: Motor 2:1 (Philippe Munzadi, Antoni Perduta), Tomasovia 0:2, AP TOP 54 Biała Podlaska 1:2 (Philippe Munzadi 8), Wisła Puławy 0:0.