Luźniej na sportowej

Trwa remont ulicy Sportowej w Rejowcu. Przy okalającej cmentarz uliczce powstał parking a sama jezdnia zostanie poszerzona. Po niej drogowcy wezmą się za ulicę Szkolną.

Ulica Sportowa zapychała się w czasie Zaduszek i dnia Wszystkich Świętych. Kierowcom trudno było znaleźć miejsce parkingowe i poruszać się sprawnie wąską uliczką. Przed najbliższym świętem te problemy powinny się skończyć. Przy ulicy jest już parking a sama droga zostanie poszerzona. – Trwa remont, który zakończy się w październiku – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. – Udało nam się porozumieć z parafią i przesunąć ogrodzenie, żeby poszerzyć jezdnię.

A zakład energetyczny przestawił za nie oświetlenie.
Przetarg na remont drogi wygrało Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie. Za 900 tys. zł przebuduje ul. Sportową a potem weźmie się za remont ulicy Szkolnej. W tym roku w Rejowcu, w ramach funduszu sołeckiego, powstały nowe drogi w Zawadówce, Majdanie Starym, Bieniowie, Aleksandrii Krzywowolskiej, Elżbiecinie i Czechów Kącie.
– Na te remonty wydaliśmy 700 tys. zł – dodaje T. Górski. – W obu przypadkach finansujemy te inwestycje z własnego budżetu. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here