Mącą we własnym gnieździe

Między dwoma działaczami sawińskiego PiS, wójtem gminy Dariuszem Ćwirem i powiatowym radnym Stefanem Sakowskim, najwyraźniej „iskrzy”. Na gminnej sesji radny wytykał wójtowi, że niezasłużenie przypisuje sobie sukces powiatowych inwestycji.

Niedawno pisaliśmy, że koalicja PiS i PSL w powiecie chełmskim nie przekłada się na sympatie w gminie. Między wójtem Dariuszem Ćwirem (PiS) a radną Agnieszką Dąbrowską (PSL) doszło do spięcia podczas jednej z sesji Rady Gminy. Okazuje się, że chemii nie ma już także między wójtem a drugim radnym powiatowym z Sawina, Stefanem Sakowskim. Obaj to członkowie PiS, którzy wspólnie działali w kampanii wyborczej.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy (14 lutego) Stefan Sakowski przytoczył fragment artykułu z gminnej „Gazety Sawinian”. Pojawiło się w nim zdanie o tym, że zgoda buduje i to dosłownie (w odniesieniu do powiatowych inwestycji na terenie gminy Sawin) oraz podziękowania dla starosty chełmskiego, wicestarosty i wójta Sawina za to, że wiele robią i pozyskują pieniądze na inwestycje. S. Sakowski poczuł się chyba urażony, że nie wspomniano, że rękę do tego przyłożyli też radni powiatu.

– W tamtym roku byłem dużo razy obiektem napaści słownej – mówi podczas sesji S. Sakowski. – Nie będę przytaczał nazwisk, bo to nie jest potrzebne, ale ludzie zarzucali mi, że jako radni powiatowi nic nie działamy w kierunku pozyskiwania pieniędzy dla gminy. I że pieniądze, które są na remonty dróg powiatowych to załatwia pan wójt. Odpowiadałem tym ludziom, że to nieprawda. Bo zgodnie z zasadami samorządowymi gmina ma swoje pieniądze a powiat swoje. Starosta i wicestarosta zapewnili mnie, że wszystkie pieniądze pozyskiwane z zewnątrz to tylko zasługa starosty, zarządu i rady powiatu.

– Może wójt nie zabiegał o środki, ale zaznaczaliśmy, że dobra współpraca z powiatem procentuje, jeśli chodzi o inwestycje – odpowiadał radnemu Dariusz Ćwir, wójt Sawina.

Wójt tłumaczył, że zwracał się o pomoc finansową i wsparcie wniosków powiatu do wojewody oraz byłej marszałek sejmu oraz, że gmina w miarę swoich możliwości dokładała do remontów powiatowych dróg i będzie wspierać wszystkie inwestycje, które przysłużą się mieszkańcom. (kg)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here