Magicy wygrali mecz otwarcia

Ledwo co dobiegła końca Wiosenna Liga Orlikowa, a Ognisko TKKF Omega organizuje już kolejne rozgrywki dla piłkarzy-amatorów. Do 8. edycji Wakacyjnej Ligi Orlikowej zgłosiło się osiem zespołów. Pierwsze spotkanie już za nami.


W meczu otwarcia zagrały drużyny Magii i Bez Nazwy.

– To było super widowisko. Magia prowadziła już 4:1. Zespół Bez Nazwy gonił, gonił ale zabrakło czasu – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, organizator zmagań.

Magia pokonała ekipę Bez Nazwy 4:3, a pierwszą bramkę w rozgrywkach zdobył Kamil Pyć.

– Do naszej imprezy zgłosiło się 8 drużyn, ale lista zgłoszeń wciąż jest otwarta. Gramy w lipcu i sierpniu. Okres urlopowy ma swój smak, dlatego nasze wakacyjne rozgrywki mają inną fabułę – chcemy, by terminarz był płynny i zadowolił każdego uczestnika. Zobaczymy. Czas pokarze, czy nam się to uda. Zapraszamy jeszcze chętne drużyny – dodaje prezes Furman.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku walka w turniejach Omegi toczy się o Puchar Niepodległości. Honorowy patronat nad rozgrywkami objął Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin. „Nowy Tydzień” jest patronem medialnym Wakacyjnej Ligi Orlikowej.

Magia – Bez Nazwy 4:3

Bramki: Kamil Pyć 2, Łukasz Wąsik, Kacper Kowalczyk – Daniel Ignatiuk 2, Mateusz Szczęśniak.