Mają jeszcze nad czym pracować

Mimo porażek w meczach kontrolnych, humory naszym szczypiornistkom na Węgrzech dopisywały

Szczypiornistki MKS Perła Lublin zanotowały trzy porażki w meczach kontrolnych rozegranych w miniony weekend na Węgrzech.


Mistrzynie Polski przygotowujące się do rozpoczynających się już za dwa tygodnie ligowych rozgrywek, a także turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń, który 8 i 9 września odbędzie się w Lublinie, najpierw uległy Kisvárdai KC, a następnie podczas silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju Elek Gyula ekipom FTC-Rail Cargo Hungaria i MTK Budapeszt.

Lublinianki stoczyły szczególne zacięte boje z Kisvárdai KC, siódmym zespołem poprzedniego sezonu w lidze węgierskiej, a także z MTK. Jedynie w konfrontacji z bardzo mocną drużyną FTC-Rail Cargo Hungaria, wicemistrzyniami Węgier, były bez szans. Od początku meczu rywalki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i już do przerwy prowadziły różnicą dziesięciu bramek. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem FTC.

Węgierki wygrały turniej pokonując w finale niemiecki SG BBM Bietigheim 22:21 (10:8), zespół który uczestniczyć będzie w Lublinie w turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzów. Niemki pierwszego dnia imprezy zmierzą się w półfinale z hiszpańską Super Amara Bera Bera, MKS Perła zagra z kolei z włoskim Jomi Salerno.

Rozgrywki ligowe mistrzynie Polski rozpoczną 1 września spotkaniem u siebie z GTPR Gdynia.

Mecz towarzyski

Kisvárdai KC – MKS Lublin 24:20 (12:10)
MKS Perła: Januchta – Gawlik – Achruk 4, Królikowska 3, Gęga 2, Łabuda 2, Matuszczyk 2, Stasiak 2, Urtnowska 2, Rosiak 1, Moldrup 1, Nocuń 1, Szarawaga.
Turniej Elek Gyula FTC-Rail Cargo
FTC-Rail Cargo Hungaria – MKS Perła Lublin 31:20 (17:7)
MKS Perła: Łabuda 3, Gęga 3, Rosiak 3, Matuszczyk 2, Szarawaga 2, Urtnowska 2, Stasiak 2, Achruk 1, Królikowska 1, Nocuń 1
MTK Budapeszt – MKS Perła Lublin 25:23 (13:11)
MKS: Rosiak 7, Matuszczyk 4, Łabuda 3, Stasiak 3, Moldrup 2, Achruk 1, Królikowska 1, Nocuń 1, Urtnowska 1.