Mała mitomanka

Dziewczynka jest niewiarygodna – stwierdził biegły psycholog i na tej podstawie prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie porwania 8-latki. Okazało się, że nie był to pierwszy przypadek, gdy dziecko skłamało w ważnej sprawie.

Po godzinie 13, 27 stycznia, błąkającą się w mróz bez kurtki i czapki 8-letnią dziewczynkę zauważyła mieszkanka Rejowca Fabrycznego. Kobieta zajęła się dzieckiem, które wyglądało na mocno wystraszone. Zadzwoniła pod 112. Dyspozytor wysłał na miejsce policjantów, a 8-latka opowiedziała im, że gdy wracała ze szkoły, „jakiś pan” wciągnął ją siłą do czerwonego samochodu. Mieli jeździć po Rejowcu Fabrycznym w tę i z powrotem, a po drodze on wyrzucił jej kurtkę, czapkę i plecak. W końcu wyrzucił też z auta wystraszone dziecko i odjechał.

Policjanci odnaleźli rzeczy dziewczynki, jej rodzice złożyli zawiadomienie o przestępstwie, a pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie wszczęte zostało śledztwo w kierunku pozbawienia wolności dziecka. O sprawie zrobiło się niezwykle głośno.

Policjanci poświęcali czas na przesłuchania, zabezpieczanie i przeglądanie nagrań z monitoringu. Jednak nie było żadnego śladu po czerwonym aucie. Do sprawy powołany został też biegły psycholog, za którego usługi trzeba przecież zapłacić. Tymczasem przesłuchana przy jego udziale w sądzie 8-latka dalej twierdziła, że została porwana z ulicy przez obcego. Teraz jednak, po ponad dwóch miesiącach wodzenia wszystkich za nos, można powiedzieć wprost – dziecko zmyśliło całą historię.

Potwierdza to obszerna opinia psychologa, który podkreślił w niej, że dziewczynka jest niewiarygodna. Notabene w trakcie przesłuchań okazało się, że nie była to pierwsza taka sytuacja. Już wcześniej dziecko miało wmówić dorosłym, że zostało pobite w szkole. Kilkulatka nie potrafiła wskazać, kto miał ją zaatakować, a kłamstwo szybko wyszło na jaw.

Śledczym nie pozostało nic innego, jak tylko umorzyć postępowanie. Materiały w sprawie kilkuletniej mitomanki przekazali do sądu rodzinnego, który ma zbadać, w czym tkwi problem i dlaczego mała tak konfabuluje. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here