Małe żabki posadzą kwiatki

To nazwa akcji, którą wymyślili uczniowie 2 klasy V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, chcąc ułatwić całej szkolnej społeczności aklimatyzację po powrocie do nauki stacjonarnej, a przy okazji powalczyć o laury w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” i jak najwyższe miejsce w rankingu „Szkół Zwolnionych z Teorii” dla swojej placówki. W przedsięwzięcie może włączyć się każdy z nas…


– „Zwolnieni z Teorii” to olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu – współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Przy okazji uczestnicy zdobywają międzynarodowe certyfikaty, pomagające dostać wymarzoną pracę lub dostać się na studia za granicą. Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizowanie własnego projektu społecznego, czyli lokalnej inicjatywy zmieniającej otoczenie na lepsze. Każdy uczestnik, który ukończy projekt zostaje finalistą olimpiady, a najlepsi dostają wyróżnienia w rozmaitych kategoriach. To właśnie wyniki finalistów wpływają na to, które miejsce w Rankingu zajmie szkoła, którą reprezentują – informują organizatorzy olimpiady na stronie zwolnienizteorii.pl.

W założenie olimpiady doskonale wpisuje się projekt pt. „Frog Talk” wymyślony przez czwórkę uczniów 2 klasy V LO w Lublinie: Katarzynę Annę Lendzion, Łucję Rymuszkę, Esterę Miszczuk i Miłosza Pasiuka. Jego realizacja ma pomóc uczniom oraz nauczycielom, wracającym do nauki stacjonarnej, szybciej się zaaklimatyzować. W jaki sposób? Dzięki kwiatom i innym roślinom, które pojawią się w budynku szkoły i wokół niej. – Rośliny redukują stres, oczyszczają powietrze i nadają miły klimat pomieszczeniom. Taka zmiana może pomóc setkom uczniów poprawić stan zdrowia psychicznego i fizycznego, naruszonego podczas pandemii – przekonują licealiści.

Na najbliższą sobotę, 24 kwietnia, od godz. 12:00 do 16:00 zaplanowali oni akcję sadzenia roślin na terenie V LO pn. „Małe Żabki Sadzą Kwiatki”. By roślin pojawiło się jak najwięcej projekt licealistów może wesprzeć każdy z nas poprzez kupienie cegiełki na zbiórce na Allegro Lokalnie ( https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/frog-talk-projekt-zwolnieni-z-teorii-2 ). – Całość kwoty przeznaczymy na zakup donic, ziemi i roślin, przede wszystkim tych wieloletnich, które zdobić będą naszą szkołę w sposób ekologiczny i przyjazny naturze – zachęcają organizatorzy akcji, dodając, że każda wpłata powyżej 5 zł daje możliwość nazwania roślinki np. imieniem darczyńcy.

Sobotnie wydarzenie będzie można śledzić online na Facebooku (https://www.facebook.com/frogtalkproject ). Jeśli obowiązujące w dniu akcji przepisy epidemiczne na to pozwolą chętne osoby będą mogły wziąć w niej udział również stacjonarnie.  ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here