Mali artyści dla wielkiego mistrza

Laureaci plastycznego konkursu ze swoimi wychowawcami, koleżankami i kolegami z przedszkoli i szkół oraz organizatorami i sponsorami plastycznej zabawy

Ognisko TKKF Omega wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Lublinie podsumowało konkursu „Skok Stulecia Kamila Stocha do Lublina”, organizowany dla przedszkolaków i uczniów lubelskich zerówek. Podczas wernisażu, który w ubiegłą środę odbył się w placówce przy ul. Bernardyńskiej, laureaci plastycznej zabawy zostali nagrodzeni pięknymi pucharkami i dyplomami podpisanymi przez mistrza skoków, okolicznościowymi koszulkami oraz pocztówkami z wizerunkiem i autografami naszego wielkiego króla nart.

Pomysłodawcą konkursu „Skok Stulecia Kamila Stocha do Lublina” był niestrudzony propagator sportu wśród dzieci i młodzieży Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.

– Sportowy konkurs plastyczny to dla naszego ogniska żadna nowość. Już w 1999 roku z redaktorem Krzysztofem Basińskim, wówczas pracującym w „Kurierze Lubelskim”, a od 2006 roku dziennikarzem „Nowego Tygodnia”, zorganizowaliśmy przepiękny konkurs „Sportowe pasje Ojca Świętego Jana Pawła II”, a dwa lata później, w 2001 roku „Skok Adama Małysza do Lublina”. Te konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na pierwszy wpłynęło około 900 prac, na drugi 550. Teraz także, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, konkurs poświęcony kolejnemu z naszych wielkich rodaków cieszył się sporym zainteresowaniem. Był wyjątkowy zarówno, jeśli chodzi o ilość nadesłanych prac, a także i ich poziom – mówi Zbigniew Furman.

Na konkurs „Skok Stulecia Kamila Stocha do Lublina” wpłynęło ponad 350 prac. Początkowo do kolejnego etapu zakwalifikowanych miało być 100 z nich. Poziom był jednak tak wysoki i wyrównany, że ostatecznie liczba ta została zwiększona o 50. Jury w składzie: prof. UMCS Maria Sękowska z Wydziału Artystycznego oraz Stanisław Bałdyga, nestor lubelskiej grafiki, wybrało te najlepsze.

Na każdym miejscu na podium znalazło się po dwoje młodych artystów. Zwycięzcami konkursu zostali Julia Karpiuk z Oddziału „0” w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Wiktor Zadziorski z Przedszkola nr 51. Ich prace, a także pozostałe wyróżnione dzieła młodych artystów-plastyków, można było obejrzeć podczas wernisażu w Galerii Po 111 Schodach w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie.

Dla najlepszych młodych artystów-plastyków nie mogło zabraknąć atrakcyjnych nagród.

Firma MW Sport z Lublina przygotowała okolicznościowe koszulki z Kamilem Stochem, a hurtownia sportowa Olimp Trofea – statuetki, które otrzymali uczestnicy wraz z nagrodami ufundowanymi przez organizatorów oraz Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina, który sprawował nad konkursem honorowy patronat.

– Chciałem jeszcze raz gorąco podziękować panu prezydentowi Krzysztofowi Żukowi oraz Jarosławowi Daniewskiemu, kierownikowi z Wydziału Sportu i Turystyki w Lublinie, firmie Olimp Trofea i Piotrowi Sakowi za piękne pucharki, a Łukaszowi i Markowi Wójcikowi za ufundowanie okolicznościowych koszulek. Dziękuję także Benonowi Bujnowskiemu z MDK nr 2 za wielkie serce włożone w przygotowanie tej imprezy. Wszyscy łącząc piękno kultury, piękno sportu pokazaliśmy, że warto dawać coś od siebie dla drugiego człowieka. Oddając serce dzieciom stajemy się ich przyjaciółmi – dodał prezes Furman.

Prace młodych artystów można oglądać w Galerii Po 111 Schodach w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2.

Następnie będą prezentowane na wystawach, galeriach i w placówkach kultury w Lublinie oraz w internecie.

Laureaci konkursu

I miejsce

Julia Karpiuk (Oddział „0” w ZSO nr 1, nauczycielki: Małgorzata Talarowska i Dorota Sękowska)
Wiktor Zadziorski (Przedszkole nr 51, nauczycielka: Iwona Domaszewska)

II miejsce

Bartek Jusiak (Przedszkole nr 50, nauczycielka: Renata Skrzypek)
Mikołaj Królik (Przedszkole nr 31, nauczycielka: Małgorzata Samborska)

III miejsce

Ksawery Lemieszek (Przedszkole nr 50, nauczycielka: Renata Skrzypek)
Alan Suraj (Przedszkole nr 22, nauczycielka: Blanka Zgodzińska)

miejsca IV-VI

Agata Brzuszkiewicz (Oddział „0” A w Szkole Podstawowej nr 21, nauczycielka: Grażyna Dąbek-Kowalczyk)
Kornelia Mazurek (Przedszkole nr 26, nauczycielka: Teresa Sarnacka)
Natalia Oleksiuk (Przedszkole nr 50, nauczycielka: Iwona Domaszewska)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here