Mandaty się posypały

Tylko od początku roku doszło do 7 wypadków drogowych, w tym 3 z udziałem pieszych. Dlatego w ubiegłym tygodniu chełmska drogówka przez 2 dni prowadziła wzmożone kontrole na terenie miasta. Efekt – ponad 100 mandatów dla pieszych i kierowców.

– Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetowych zadań policjantów – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – W ramach akcji funkcjonariusze zwracali uwagę na osoby, które nie korzystały z przejść dla pieszych, na kierujących parkujących w rejonie przejść bądź też bezpośrednio na przejściach, nieudzielając pierwszeństwa pieszym, jak też kierowców nieprawidłowo przejeżdżających przez przejścia – wymienia podkom.
Wynik dwudniowej akcji (21-22 lutego) to wypisane aż 102 mandaty (37 nałożono na pieszych, 65 na kierujących) i 10 wniosków o ukaranie skierowanych do sądu. W 6 przypadkach skończyło się jedynie na pouczeniu i pogrożeniu palcem.
Statystyki lekko przerażają – tym bardziej, że nie minął nawet pierwszy kwartał 2017 r., a już doszło do 7 wypadków drogowych, w tym 3 z udziałem pieszych. Wygląda na to, że kierowcy – mimo apeli policji – w dalszym ciągu wymuszają na przejściach, a piesi wybiegają na jezdnię na oślep, tuż przed jadące samochody. (pc)