Marihuanę hodowali w namiotach

Policjanci już wcześniej podejrzewali, że na tej posesji w Wojsławicach mogą być wytwarzane narkotyki. W pokojach i na strychu domu znaleźli namioty ze specjalistycznym sprzętem do uprawy konopi oraz blisko 4,5 kg suszu marihuany. Produkcją zajmowali się dwaj skazani: jeden poszukiwany do odbycia kary, drugi – w trakcie jej odbywania.

Akcja miała miejsce w miniony poniedziałek (19 lipca).

– Policjanci kryminalni z chełmskiej komendy weszli na teren jednej z posesji w gminie Wojsławice. Z ich ustaleń wynikało, że osoby, które tam przebywają, mogą wytwarzać narkotyki. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili te informacje. W różnych pomieszczeniach wolnostojącego domu i na strychu znaleźli namioty i sprzęt służący do wytwarzania środków odurzających. W wyniku przeszukania zabezpieczyli łącznie blisko 4,5 kilograma suszu marihuany – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – W związku z tą sprawą zatrzymali przebywających tam dwóch mieszkańców Chełma w wieku 19 i 23 lat. Jak się okazało, obaj mężczyźni byli już notowani za przestępstwa narkotykowe – dodaje.

Zatrzymany 19-latek, jak się okazało, był poszukiwany wydanym przez sąd listem gończym do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Z kolei starszy odbywa już karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostały im przedstawione zarzuty. Obaj też decyzją sądu trafili do aresztu tymczasowego. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here