Marka Lubelskie to gwarant solidnego produktu

Trzynastu laureatów projektu gospodarczego naszego regionu – Marka Lubelskie otrzymało jubileuszowe wyróżnienia. Wśród nagrodzonych nie zabrakło firm z Lublina.

Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach. Platynowy Jubileusz laureata projektu gospodarczego Marka Lubelskie otrzymały firmy, które funkcjonują na rynku od ponad 100 lat, a jedno z pięciu wyróżnień w tej kategorii trafiło do Perły Browarów Lubelskich SA (rok założenia: 1846).

Złoty Jubileusz laureata projektu gospodarczego Marka Lubelskie przyznawany firmom, które w bieżącym roku kalendarzowym obchodzą odpowiednio: 50-, 60-, 70-, 80- lub 90-lecie założenia firmy otrzymały m.in. Spółdzielnia Pszczelarska APIS (1932) i Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. (1952), a Srebrny Jubileusz laureata (10-, 20-, 30- lub 40-lecie założenia firmy) dostały m.in.: AVIS Ekologiczne Place Zabaw S.C. Marek Małecki, Karina Małecka (2002) i Infinite Sp. z o.o. (2002).

– Znak Marka Lubelskie jest gwarantem solidnego produktu wytwarzanego na Lubelszczyźnie. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego dba o to, by promować lokalne firmy oraz zapewnić konsumentom produkty ekologiczne i dobre jakościowo. Chciałbym wszystkim tu obecnym przedsiębiorcom podziękować za Waszą pracę i wytrwałość – mówił wręczając wyróżnienia wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.

Podczas wydarzenia, które odbyło się w poniedziałek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie podziękowano również firmom z certyfikatem Marka Lubelskie, które na prośbę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego aktywnie włączyły się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, przekazując dary rzeczowe. Dyplomy trafiły m.in. do Piekarni Halina i Tadeusz Pęzioł oraz Cukierni Staropolskiej Tomasza Machonia.

Projekt gospodarczy Marka Lubelskie realizowany jest przez województwo lubelskie od 2007 roku. W ciągu 16. edycji certyfikat Marka Lubelskie otrzymało 91 przedsiębiorstw prezentujących najwyższy poziom produktów i usług wytwarzanych na terenie Lubelszczyzny. BS