Marszałek-sportowiec Osobowością Roku 2018

Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego został wyróżniony statuetką „Osobowość Roku 2018” podczas sobotniej Gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2018”. Kapituła przyznała wyróżnienie Grabczukowi za jego działalność nie tylko jako samorządowca i społecznika, ale także człowieka sportu.


– Od 1982 roku związany z klubem Cement Gryf Chełm, gdzie jako trener wychował między innymi mistrza świata Dariusza Jabłońskiego – prowadząca galę mówiła zapraszając na scenę wicemarszałka Grabczuka. – Za promocję Chełma i regionu otrzymał tytuł honorowy Chełmianina Roku, a za pomoc ludziom słabym i potrzebującym wyróżniony został tytułem Ecce Homo – dodała.
Krzysztof Grabczuk zanim trafił do samorządu i polityki był trenerem i sędzią zapaśniczym. W 1996 roku sędziował między innymi igrzyska olimpijskie w Atlancie oraz cztery lata później w Sydney. Na kolejne w 2004 roku pojechał już jako działacz, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i jednocześnie prezes Polskiego Związku Zapasów.
– Tę nagrodę odbieram jako wyróżnienie nie tylko dla mnie ale i Chełma, a także całego regionu – komentuje krótko wicemarszałek Grabczuk oprócz którego statuetki „Osobowość Roku 2018” jak i „Człowiek Sukcesu 2018” odebrało kilkanaście wyjątkowych osób z różnych dziedzin życia społecznego: biznesmeni, naukowcy, sportowcy, piosenkarze, aktorzy i dziennikarze m.in. Katarzyna Figura, Stefan Friedman, Cleo, Andrzej Supron, Rafał Brzozowski, Otylia Jędrzejczak i Magda Gessler. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here