Masakra na drodze

Do niezwykle groźnego wypadku doszło w środę (3 lipca) na granicy powiatu włodawskiego i parczewskiego. W Mostach, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, kierujący TIR-em Ukrainiec uderzył w prawidłowo jadący ciągnik. Oba pojazdy wylądowały w rowie i zostały niemal kompletnie zniszczone. Kierowca ciągnika z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Droga Włodawa-Wisznice przez kilka godzin była zablokowana.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w środę w miejscowości Mosty na drodze wojewódzkiej nr 812 na odcinku pomiędzy Włodawą, a Wisznicami. – Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący tirem 50-letni obywatel Ukrainy nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr wyprzedzania – mówi Artur Łopacki z KPP w Parczewie.

– Znajdując się już na lewym pasie jezdni uderzył w ciągnik rolniczy z przyczepą, który skręcał w lewo. Siła uderzenia spowodowała, że oba pojazdy wylądowały w rowie i zostały niemal kompletnie zniszczone. Kierujący ciągnikiem mieszkaniec gminy Wisznice z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Badanie na zawartość alkoholu, jakie przeprowadzili mundurowi wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Ruch pojazdów na trasie Wisznice – Włodawa przez kilka godzin był zablokowany. Policjanci kierowali samochody na objazdy. (bm)