Maseczki od radnych

Troje chełmskich radnych z Prawa i Sprawiedliwości: Agnieszka Ostrowska, Longin Bożeński i Mirosław Czech kupiło 1000 maseczek dla personelu chełmskiego szpitala. – Na ten cel postanowiliśmy przekazać w całości kwietniowe diety – mówi przewodniczący Bożeński.

Wcześniej z pomocą ratownikom medycznym przyszli radni Koalicji Obywatelskiej.

W czasach pandemii koronawirusa nie brakuje osób, które wspierają tych, co walczą z chorobą na pierwszej linii. Do tego grona dołączyli chełmscy radni. Agnieszka Ostrowska, Mirosław Czech i Longin Bożeński – przewodniczący rady postanowili wesprzeć personel chełmskiego szpitala. Kwietniowe diety w całości przeznaczyli na zakup maseczek. – Kupiliśmy 1000 sztuk, wszystkie zostały już przekazane dla personelu medycznego – mówi L. Bożeński. To kolejna pomoc ze strony radnych miejskich. W marcu, na apel radnego Czecha, kilku rajców przekazało pieniądze na zakup najpotrzebniejszego dla medyków sprzętu.

W czasach pandemii pomagają nie tylko radni PiS. Na początku kwietnia ratowników medycznych z Chełma wsparli też radni Koalicji Obywatelskiej: Marek Sikora, Katarzyna Janicka, Dariusz Grabczuk, Tomasz Kazimierczak i Piotr Jabłoński. Dla tych, którzy z narażeniem zdrowia i życia walczą z pandemią, przekazali 4 000 zł. Pieniądze zostały wydane na zakup środków ochrony w walce z COVID-19, jak mówił radny Marek Sikora, według uznania i pilności potrzeb. (s)