Maseczki z ambony

Rząd luzuje obostrzenia i znosi obowiązek noszenia maseczek na wolnym powietrzu i… rozdaje maseczki. Ponad pół miliona sztuk trafiło w ubiegłym tygodniu do Chełma i powiatu. Mieszkańcy miasta mogą je odebrać m.in. w każdym kościele.

W październiku ub. r. wprowadzona została konieczność zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Potem, wraz z nadejściem trzeciej fali koronawirusa, przepisy zaostrzono – zamiast zakrywania się szalem czy kominem Polacy musieli obowiązkowo nosić na dworze maseczkę. Teraz rząd luzuje obostrzenia i od 15 maja znosi obowiązek zakrywania się na wolnym powietrzu. Jednocześnie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiają do nas darmowe maseczki. W ubiegłym tygodniu 559 850 sztuk trafiło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

– Maseczki chirurgiczne trafiły do nas z polecenia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie w ramach nieodpłatnego przekazania dla wszystkich mieszkańców miasta Chełm i powiatu chełmskiego – informuje bryg. Wojciech Chudoba, z-ca komendanta miejskiego PSP w Chełmie.

Dystrybucja z „magazynu” strażaków już ruszyła. Chełm otrzymał prawie ćwierć miliona maseczek (resztę podzielono na poszczególne gminy). Jak poinformowało biuro prasowe urzędu miasta, zgodnie z wytycznymi z Lublina zostaną one przekazane wszystkim zainteresowanym (po 4 maseczki na jednego mieszkańca). W ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi chełmianie mogą je odbierać w:

1) Stowarzyszeniu Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego, ul. Starościńska 4a,

2) Stowarzyszeniu Tak Niewiele, ul. Jadwigi Młodowskiej 16,

3) Stowarzyszeniu Osób z Niepełnosprawnością i ich Przyjaciół Zbyszko w Chełmie, pl. Tysiąclecia 1,

4) Stowarzyszeniu Ośrodek Wspierania Rodziny w Chełmie, ul. Obłońska 20,

5) Stowarzyszeniu 25+ Nasza Przyszłość, ul. Wojsławicka 2.

Poza tym maseczki trafią do MOPR, domu dziecka i szkół, ale również do chełmskich parafii, a księża przekażą je wiernym i ich rodzinom.

Tuż przed Wielkanocą w ramach pomocy rządowej strażacy rozwieźli do kościołów i związków wyznaniowych na terenie Chełma i powiatu chełmskiego 146 tys. maseczek i ponad 700 litrów płynów do dezynfekcji. (pc, fot. KM PSP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here