Mazurek Dąbrowskiego niósł się po szkolnych piętrach

Uczniowie klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze w Lublinie także wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”

Punktualnie we wtorek, 10 listopada o godzinie 11:11 w lubelskich przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W Lublinie uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn narodowy z okazji Święta Niepodległości w ponad 180 placówkach już po raz czwarty.


– I tym razem było znowu nieco inaczej, ale równie podniośle i pięknie – mówi „Nowemu Tygodniowi” Małgorzata Małecka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze w Lublinie. – Przed dwoma laty cała szkoła śpiewała razem na holu, przed rokiem z uwagi na pandemię śpiewaliśmy wirtualnie podczas zdalnych lekcji, a tym razem uczniowie śpiewali w klasach. „Mazurek Dąbrowskiego” przez otwarte drzwi z każdej pracowni niósł się po wszystkich piętrach – dodaje M. Małecka.

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji wspólnego śpiewania hymnu Polski przez uczniów, która rozpoczęła się w 2018 roku. Wówczas nosiła nazwę „Rekord dla Niepodległej”.

W tym roku w całym kraju w 21 tys. szkół hymn zaśpiewało ponad 4 miliony uczniów wraz z 400 tysiącami nauczycieli. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here