McDonald’s w Krasnymstawie?

Nie potwierdzają, nie zaprzeczają – tak pogłoski o powstaniu w powiecie krasnostawskim restauracji McDonald’s komentuje biuro prasowe znanej na całym świecie sieci serwującej fast foody.

McDonald’s Corporation to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi, sprzedająca głównie burgery, frytki i napoje. Pierwszy bar McDonald’s otwarto w 1940 r. w San Bernardino, obecnie mieści się tu muzeum. Najstarszy funkcjonujący do dziś bar McDonald’s, otwarto w 1953 w Downey, a pierwszy w Polsce – w 1992 r. w Warszawie. Czy teraz na frytki do McDonald`s będzie można pójść w Krasnymstawie? Plotka o otwarciu nowej restauracji właśnie na terenie powiatu krasnostawskiego rozsiała się ostatnio po internecie. – Witam, czy są jakieś nowe informacje na temat Mcdonald’s? – czytamy na facebookowym profilu spotted Krasnystaw. Co ciekawe internauci wcale nie zareagowali na to euforycznie. – Tak poważnie, to nie wiem jak wy, ale ja wolałbym jakaś dobrą restaurację od Maca – napisał Maciek.

– O ile „dobra restauracja” miałaby jakiekolwiek szanse się w tym mieście utrzymać. Wiadomo, że jak dobra restauracja, to i wysokie ceny – skomentował Dominik. Przemek zauważył: – Zrobią S17 i węzeł Krasnystaw, to wtedy mogą postawić Maca i CPN, ale Adrian dodał: – Tutaj nie ma nocnego sklepu, a co dopiero McDonald’s… Jeszcze mocniej wybrzmiał na tym tle komentarz Moniki. – Tak, w ciągu 2 dni mają zatwierdzić przeniesienie stolicy Polski do Krasnegostawu.

Z tej okazji przylatuje do nas Trump i Merkel i jeszcze głowy innych państw, ale już nie pamiętam jakich. Mc Donald, KFC i inne firmy biją się o lokale i działki w Krasnymstawie i pod miastem. Marcin podsumował: – Podobno McDonald’s ma powstać za Tesco przy ul. Polewanej. W maju miał inwestor rozpoczynać prace, ale ktoś go wstrzymał. Powstanie market budowlany BricoMarche i Mc Donald’s w jednym budynku.

Jak jest naprawdę zapytaliśmy u źródła. – Dziękuję za kontakt. Na tę chwilę możemy jedynie potwierdzić, że województwo lubelskie jest na liście lokalizacji, które bierzemy pod uwagę, planując rozwój sieci. Jednak jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnej miejscowości czy datach – na nasze pytanie o to, czy restauracja McDonald’s powstanie na terenie powiatu krasnostawskiego odpowiedziała Patrycja Pazio z biura prasowego McDonald’s Polska. – Zachęcamy do kontaktu za kilka miesięcy. Być może wówczas będziemy mogli przekazać więcej szczegółów – dodała. (k)