Mecha(tro)nik z dyplomem

24 maja br. Politechnika Lubelska i M.S. Group, firma specjalizująca się w elektronice samochodowej, podpisały porozumienie dotyczące uruchomienia studiów podyplomowych „Diagnostyka i mechatronika samochodów”.

– Cieszę się, że pozyskaliśmy tak ważnego partnera do współpracy i jestem pewien, że korzyści z podpisanej umowy będą czerpać przede wszystkim uczestnicy studiów. Chcemy wykorzystać doświadczenie M.S. Group w sektorze motoryzacyjnym i wiedzę ich ekspertów do tego, by zaoferować nową jakość edukacyjną – mówi rektor Politechniki Lubelskiej, prof. Zbigniew Pater.

Studia są skierowane do osób chcących poszerzyć wiedzę specjalistyczną w zakresie diagnostyki, elektroniki i mechatroniki stosowanej w pojazdach samochodowych, nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej.

– Kadra prowadząca zajęcia będzie składać się z osób, które mają doświadczenie praktyczne z zakresu elektroniki i mechatroniki w motoryzacji. Dodatkowo, jako dystrybutor sprzętu diagnostycznego, programującego i odczytującego sterowniki znajdujące się w pojazdach samochodowych, udostępnimy słuchaczom nasz najnowocześniejszy sprzęt – podkreśla prezes zarządu M.S. Group, Łukasz Zieliński.

Studia trwają 2 semestry i obejmują 212 godzin wykładów i zajęć praktycznych. W planie studiów są takie przedmioty, jak: systemy bezpieczeństwa i komfortu w pojazdach samochodowych, systemy sterowania nowoczesnych układów napędowych, diagnostyka pokładowa pojazdów samochodowych, odczyt i analiza danych wypadkowych w pojazdach samochodowych, układy napędowe pojazdów samochodowych.

M

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here