Medale chełmskich rowerzystów

Maraton Kresowy w Mielniku był bardzo udanym wyścigiem dla zawodników grupy Azart Peleton Chełm.

Powrócili oni z imprezy z 6 medalami. Na dystansie maratonu (60 km) Katarzyna Błaszczak zajęła trzecie miejsce wśród kobiet, Adam Chachaj był pierwszy w swojej kategorii (13 w open), Wiesław Wójtowicz – drugi w swojej kat. (11 w open), Wiesław Pawluk – czwarty w swojej kat. (15 w open). Drużynowo w maratonie Azart Peleton był trzeci.

Na dystansie półmaraton (31 km) na podium stanął wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba, który zajął drugie miejsce w swojej kategorii, pozostawiając z tyłu wielu dużo młodszych zawodników. Marian Kita również był drugi w swojej kategorii, a Paweł Semeniuk – szósty w swojej kat. (26 w open).

W zawodach wystartowało ponad 400 zawodników z trzech państw. Trasa nad Bugiem była dość interwałowa i nie pozbawiona licznych podjazdów. Były krótkie i sztywne, jak i takie o długości ponad 2 km. (kg)