Medyczny rusza z psychologią

Od nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można studiować psychologię. O uruchomieniu nowego kierunku studiów w ubiegłym tygodniu poinformowały władze uniwersytetu.


O potrzebie uruchomienia nowego kierunku, jego atutach i założeniach programowanych mówili w ubiegły piątek prof. Kamil Torres, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki, dr hab. Marzena Samardakiewicz, kierownik katedry i zakładu psychologii, prodziekan wydziału nauk medycznych oraz dr hab. Ewa Humeniuk z katedry i zakładu psychologii.

Program studiów tego kierunku na Uniwersytecie Medycznym został przygotowany z myślą o kształceniu kadr psychologicznych ukierunkowanych na pracę w ochronie zdrowia. – Wsparcie psychologiczne wpisuje się w znaczną część programów terapeutycznych – mówi dr hab. Marzena Samardakiewicz, Kierownik Katedry i Zakładu Psychologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Absolwentem naszego kierunku będzie osoba przygotowana do pracy w oddziałach klinicznych. Jest to coś, co nas absolutnie wyróżnia, jeśli chodzi o możliwości kształcenia, od innych studiów psychologicznych, które są realizowane w różnych miejscach w naszym kraju, głównie na uniwersytetach humanistycznych.

Psychologia już od dłuższego czasu jest jednym z bardziej obleganych kierunków. W Lublinie dotychczas można ją było studiować na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji oraz Wyższej Szkole Nauk Społecznych.

ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here