Medykalia z super frekwencją

Medykalia z super frekwencją

Największa studencka impreza po wschodniej stronie Wisły wystartowała w czwartek, 4 maja. W ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej jako pierwsi świętowali żacy z Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji.


Medykalia z WYSPĄ, bo o nich mowa, rozpoczęły się mnóstwem atrakcji. Galeria Olimp udostępniła studentom tor gokartowy do zaciętych wyścigów „a la Kubica”. W tym samym czasie w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Chodźki swoją kreatywnością popisał się Teatr IMPROwizowany. Blisko 2 godziny śmiechu uczestnikom zapewniła grupa „Innymi Słowami Impro”. Restauracja sieci Subway proponowała konkurencję dla obżartuchów: kto zje najwięcej kanapek w 3 minuty.
Drugiego dnia wybierano najsilniejszego medyka. Zorganizowano również konkurs rzucania lekarzem, beczkę dentysty i codzienność fizjoterapeuty.
Piątek należał też do gwiazd hip-hopu. Główną atrakcją wieczoru był Peja, znany chociażby z takich kawałków jak „Ciemno już”. Oprócz tego na scenie zagrali: Pasażer, Sitek, Paluch, Pierre Nietche.
Kiedy wszyscy już zdążyli odpocząć i zebrać siły po piątkowych szaleństwach, organizatorzy zaprosili na turniej w kręgle w Galerii Olimp, maraton zumby w hali sportowej przy ul. Chodźki, a także na grę terenową „Poszukiwacze skarbów”. Była ona okazją do poznania terenów Uniwersytetu Medycznego. Uczestnicy rozwiązywali skomplikowane łamigłówki w grupach. Klasyką Lubelskich Medykaliów jest „Perłowy trójbój”. Konkurs polegał na wypiciu trzech jasnych pereł (Browar Perła jest jednym ze sponsorów Medykaliów z WYSPĄ) różnymi sposobami, np. za pomocą łyżki z talerza lub przy pomocy słomki.
Koncerty zgromadziły mnóstwo ludzi. Na scenie zagrały Domowe Melodie. Ich kawałek „Grażka” zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia W tym roku będzie można ich zobaczyć również na głównej scenie Przystanku Woodstock. Drugą znaną kapelą tego dnia były Strachy Na Lachy. Znani są z takich przebojów, jak np. „Piła tango”, „Twoje oczy lubią mnie”, „Dzień dobry, kocham Cię”. Kapelę tworzą członkowie Pidżamy Porno. Publiczność porwali swoimi rytmami także Romantycy Lekkich Obyczajów, Wasted, Spring Rolls i Daniel Frąk.
Czwarty i ostatni dzień Medykaliów rozpoczął się od spływu kajakowego i wspólnego grillowania przy akademikach uniwersytetu przy ul. Chodźki. Tego dnia na scenie rządziła muzyka klubowa. Publiczność bawiła się przy dźwiękach Fresh Daniels, Tom Swoon, C-Boll i Burak Yeter.
Koncerty każdego dnia rozpoczynały się ok. 18.00 i kończyły ok. 1.00 w nocy. Organizatorzy nie mogli narzekać na brak publiczność. Impreza jak zwykle przyciągnęła mnóstwo ludzi.
Joanna Niećko