Megagmach dla urzędników

Koncepcja nowego budynku urzędu miasta

Prezydent Krzysztof Żuk ogłosił decyzję o budowie nowego biurowca na potrzeby urzędu miasta. Planowany obiekt ma być jedną z największych siedzib dla urzędników.

Nowoczesny, przeszklony budynek zastąpi wysłużoną siedzibę UM przy ul. Leszczyńskiego 20, która zostanie wyburzona.

Obecnie trwają prace nad ostateczną koncepcją obiektu, który ma mieć zarówno parkingi podziemne, jak i nadziemne. – Powierzchnia biurowa wyniesie około 6,5 tys. m2, a powierzchnia całkowita blisko 14 tys. m2. Zaplanowany budynek będzie miał 7 kondygnacji, w tym jedną podziemną przeznaczoną na parking dla 56 samochodów – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prasowa prezydenta Krzysztofa Żuka. Zaplanowano także budowę nowych dojść do biurowca.

Na czas budowy przy ul. Leszczyńskiego swoją siedzibę zmienią mieszczące się w nim urzędy: Wydział Spraw Administracyjnych, Wydział Zdrowia i Profilaktyki oraz Urząd Stanu Cywilnego. Wstępnie do końca tego roku planowane jest przeniesienie ich do budynków przy Nałęczowskiej 14 lub Spokojnej 2.

Budowa drugiego pod względem powierzchni, (po wieżowcu przy Wieniawskiej 14), obiektu należącego do urzędu miasta może potrwać dwa lata. Po jej zakończeniu przy Leszczyńskiego swoją siedzibę znajdą także inne wydziały UM, rozlokowane obecnie na terenie całego miasta i znajdujące się w pomieszczeniach biurowych wynajmowanych od podmiotów zewnętrznych, tak jak m.in. Wydział Komunikacji, który od stycznia br. mieści się w wynajętym biurowcu przy Czechowskiej.

W ubiegłą środę prezydent Krzysztof Żuk odbył w nim gospodarską wizytę. Interesanci są obecnie sprawnie obsługiwani dzięki systemowi kolejkowemu przy 15 stanowiskach do rejestracji oraz dodatkowych 4 stanowiskach do odbioru gotowych dokumentów, takich jak prawo jazdy czy dowód rejestracyjny.

W budynku znajduje się sala obsługi o powierzchni ok. 400 m2 i poczekalnia (około 25 m2) z 20 miejscami siedzącymi oraz odpowiednio dostosowane miejsca socjalno-sanitarne, takie jak toalety, pokój dla matki z dzieckiem czy pokój socjalny dla pracowników.

Koszty budowy biurowca przy Leszczyńskiego 20 nie są jeszcze znane.

Emilia Kalwińska