Megaoszust od wirtualnych domków

20 zarzutów usłyszał 33-latek z Chełma. Mężczyzna zamieszczał w popularnym serwisie sprzedażowym ogłoszenia dotyczące wynajmu domków letniskowych, którymi nie dysponował, oferował pożyczki, telefony, lody, a nawet… yorka.

Sprytny oszust, choć edukację zakończył na gimnazjum, opracował prawie genialny biznes plan. Podczas ubiegłych wakacji wpadł na pomysł, że będzie wynajmował domki letniskowe, pokoje i apartamenty w Mikołajkach na Mazurach. Chętnych było mnóstwo, bo przez pandemię Polacy postanowili spędzić urlop w kraju.

Podając się za Dawida Barańskiego, Mariusza Zalewskiego, Dariusza Koperskiego czy Mirosława Sadura, Krzysztof O. zamieszczał na platformie sprzedażowej Olx ogłoszenia o wynajmie lokum nad jeziorem, choć żadnym nigdy nie dysponował. Zamawiający wpłacali zaliczki, następnie kontakt ze sprzedawcą się urywał, a pokrzywdzeni zostawali z niczym. Od lipca do końca sierpnia ub. r. 33-latkowi udało się w ten sposób oszukać 13 osób na łącznie 5550 zł.

Nie ograniczał się tylko do wynajmu wirtualnych domków letniskowych. W czerwcu i lipcu ub. r. wyłudził od 2 osób w sumie 750 zł, podając się za doradcę finansowego i oferując udzielenie większej pożyczki w zamian za wpłatę. Kobietę oszukał na 150 zł, wystawiając na sprzedaż yorka, inną naciągnął na lody firmy Beko za 450 zł, a na początku września ub.r. dwaj mężczyźni wpłacili na jego konto po 100 zł za oferowany do sprzedaży Samsung A51. Z kolei w lutym tego roku wyłudził od naiwnej kobiety 3500 zł metodą „na Blika”. W sumie ofiarą oszusta z Chełma padło 20 osób. Do tylu przynajmniej dotarli policjanci.

Krzysztof O. usłyszał 20 zarzutów. Po trwającym kilka miesięcy postępowaniu Prokuratura Rejonowa w Chełmie skierowała przeciwko mężczyźnie akt oskarżenia do sądu. 33-latek odpowie za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie grupy osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Grozi mu do 8 lat więzienia. (pc)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here