Mercedesem na ratunek

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie jeszcze w tym roku wzbogaci się o sześć nowoczesnych ambulansów marki Mercedes. Ich zakup będzie kosztował 2,7 mln zł.

Do przetargu na dostawę sześciu karetek przystąpiła tylko jedna firma – ZESZUTA Sp. z o. o., która zaoferowała pojazdy marki Mercedes Benz Sprinter za kwotę 2,7 mln zł. Choć oferta przekraczała o 50 tys. zł zaplanowany przez WPR budżet, udało się znaleźć brakujące środki i rozstrzygnąć przetarg. Na dostarczenie do Lublina nowych karetek wykonawca będzie miał 40 dni od podpisania umowy.

– Staramy się wymieniać samochody jeżdżące na co dzień do pacjentów co 5 lat, dzięki czemu aktualnie średnia wieku naszych pojazdów w systemie państwowego ratownictwa medycznego nie przekracza tego wieku – mówi Zdzisław Kulesza, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. – Nowo zakupione pojazdy zastąpią te najbardziej wyeksploatowane.

Aktualnie lubelskie pogotowie zabezpiecza 22 zespoły ratownictwa medycznego, w tym 12 zespołów w stolicy województwa. Do dyspozycji ratowników jest 37 karetek, z czego część pełni rolę aut rezerwowych lub służy zespołom transportowym. Nowe ambulanse dzięki bogatemu wyposażeniu będą praktycznie „jeżdżącymi SOR-ami”. Na ich pokładzie znajdzie się m. in. respirator, defibrylator, pompa infuzyjna, elektrokardiograf, nowoczesne nosze czy zestaw sprzętu niezbędnego do pierwszej pomocy. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here