Męskie sprawy w Centrum Kultury

Jak być mężczyzną w dzisiejszych czasach? Czy trzeba udowadniać swoją męskość? Czego mężczyzna może się nauczyć od innych? Jakie wzorce przekazać swoim dzieciom i jak być dobrym ojcem? Na te i podobne pytania szukano odpowiedzi 5 kwietnia w Centrum Kultury, gdzie już po raz trzynasty odbyło się spotkanie z cyklu „Inspiracje po lubelsku”.


– „Inspiracje po lubelsku” odbywają się raz w miesiącu. Każda edycja ma określony temat. Zaproszeni goście opowiadają, jak doszli do czegoś, jak sobie poradzili z trudnościami, jakie mają pomysły na życie. Dzięki takim opowieściom inspirują innych do osiągania swoich celów i do realizowania się w życiu – mówi Bartek Liberski, pomysłodawca „Inspiracji po lubelsku”.
Tym razem tematem inspiracji były „Męskie sprawy”. Swoimi przemyśleniami dzieliło się kilku gości, m.in. Łukasz Wdowiak, który jest twórcą kanału LukasTV. Uczestnikom spotkania opowiedział o tym, jak otoczenie wywiera presję, jak osiągnął sukces za pomocą rozśmieszania ludzi w swoich komediowych produkcjach i nagraniach przez bycie tzw. „prankerem”. W jednym ze swoich nagrań opowiadał np., jak zmienił się z kogoś nieśmiałego, zakompleksionego w kogoś odważnie wychodzącego do ludzi.
Do rozmowy zaproszono też Mikołaja Denysiuka – tegorocznego maturzystę, który w Internecie dzieli się wiedzą o wartościowych ideach i efektywnych sposobach organizacji życia. Jego pasją jest pisanie i kręcenie krótkich filmików, w co wkłada całe serce. W czwartek opowiedział o swoich wnioskach, nieprzyjemnych rodzinnych doświadczeniach i powodach, dla jakich nadal trzeba martwić się o bycie „wystarczająco męskim”. W trakcie spotkania przedstawił swój punkt widzenia jako ten, który dopiero zaczyna dorosłe życie. Organizatorzy zaznaczają, że zapraszając tak młode osoby, chcą poznać punkt widzenia młodszego pokolenia.
Obok panów, można było tez posłuchać Moniki Ratajczyk, która jest badaczką rynku i naukowcem, a prywatnie szczęśliwą żona i matką. W swoim życiu gardzi jakimikolwiek schematami. To propagatorka świadomego życia w zgodzie ze sobą i na własnych zasadach. W sieci inspiruje i dzieli się, wiedzą tworząc YouCanMore. Od niej można było dowiedzieć się dlaczego mężczyznom nie jest dziś łatwo być… mężczyzną w związku. Prelegentka opowiedziała też o oczekiwaniach kobiet wobec współczesnych mężczyzn. Termin i temat kolejnego spotkania poznamy za jakiś czas. Informacji można szukać na profilu Facebook „Inspiracje po lubelsku” i Centrum Kultury.
– Z racji tego, że akurat w maju wypada Dzień Matki i mieliśmy kiedyś edycję „Inspirację poświęconą dzieciom”, pomyślałem o tym, że być może będą Inspiracje rodzicielskie, ale to się okaże dopiero w najbliższym czasie – dodaje Bartek Liberski.
Joanna Niećko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here