Miała być policja, był chaos

Zakorkowana ul. Szpitalna, chaos na skrzyżowaniu z ul. Rejowiecką i setki zdenerwowanych kierowców – to efekt wyłączenia sygnalizacji świetlnej w tym miejscu w ostatnią środę. Porządku miała pilnować policja. Miała…

9 listopada miasto Chełm ogłosiło, że 10 listopada (środa) w godz. 8-14 nie będzie działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Szpitalna i Rejowiecka. Wszystko przez prace prowadzone przez PGE Dystrybucja. – Z uwagi na duże natężenie pojazdów ruchem na skrzyżowaniu będzie kierować policja – czytamy w komunikacie. Tyle, że rzeczywistość okazała się zgoła inna. W środę w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. – Stoję w olbrzymim korku na ul. Szpitalnej przy II LO – opowiadał nam zdenerwowany kierowca. – Zator zaczyna się przy Parku Wodnym, stoję tu już tak chyba z 15 minut – dodał. Inny kierowca dzwonił do nas z ul. Szpitalnej tyle, że po drugiej stronie od ul. Rejowieckiej. – Korek od samego szpitala do Rejowieckiej.

Samochody jadące z ulicy Szpitalnej wbijają się na środek skrzyżowania, później zatrzymują, by przepuszczać tych jadących Rejowiecką. Panuje potworny chaos, dziwię się, że jeszcze nie doszło tu do jakiejś kolizji. Gdzie jest policja? – irytował się nasz rozmówca. Mężczyzna dodaje, że wyłączenie sygnalizacji świetlnej w tak newralgicznym miejscu i to dzień przed rozpoczęciem tzw. długiego weekendu to decyzja wyjątkowo nieprzemyślana. – Przecież było wiadomo, że akurat dziś, dzień przed Świętem Niepodległości ruch będzie jeszcze większy niż w normalne dni – zauważa.

O problemie od razu poinformowaliśmy Ewę Czyż, rzecznik prasową chełmskiej policji. Ta zaapelowała do kierowców o cierpliwość. – Staramy się, by patrol policji był na tym skrzyżowaniu, ale nie ma takiej możliwości, by funkcjonariusze stali tam cały dzień. Mają też inne obowiązki – tłumaczy rzecznik. W sytuacji takiej jak opisana, kierowcy muszą po prostu zdjąć nogę z gazu, stosować się do obowiązujących przepisów i mieć oczy dookoła głowy – zasugerowała Czyż.

A oto kilka komentarzy internautów do zaistniałej sytuacji:

– Jechałem tamtędy dwa razy dzisiaj, a policji jak nie było tak nie ma (Dominik).

– Czemu nie ma policjanta na skrzyżowaniu w celu kierowania ruchem? (Paweł)

– Wyremontowana droga, a ciągłe wyłączenia badziewiaście ustawionych świateł na najbardziej obleganym skrzyżowaniu Chełma (Mario). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here