Miasto kupi komputery

Gmina miejska Włodawa otrzymała 70 000 zł dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla uczniów wykluczonych cyfrowo. Komputery i tablety mają umożliwić im zdalną naukę.

– Mimo wielu projektów rządowych mających na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym wciąż są uczniowie, którzy nie mają stałego dostępu do Internetu – mówi burmistrz Wiesław Muszyński. – To właśnie oni w tym trudnym czasie są najbardziej poszkodowani, ponieważ nie mogą w pełni uczestniczyć w zdalnych lekcjach. Dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu, który przekażemy uczniom naszych szkół.

Nowy sprzęt zaraz po zakupie zostanie przekazany do dyspozycji dyrektorów szkół miejskich, którzy przekażą komputery wykluczonym cyfrowo uczniom.

Pieniądze pozyskane przez ratusz pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze kraju stanu epidemii, spowodowanego zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. (b)