Miasto szuka obiektu na szkołę

W SP nr 58 przy ul. Berylowej uczy się już 800 uczniów. Więcej się nie zmieści

Urząd Miasta Lublin chce wynająć dodatkowy budynek na potrzeby pękającej w szwach Szkoły Podstawowej nr 58. Na oferty czeka do 23 listopada.


Podstawówka przy ul. Berylowej oddana została zaledwie rok temu, a już nie jest w stanie pomieścić wszystkich uczniów z rejonu. Urzędnicy planowali, że rocznie uruchamiane w niej będą cztery klasy pierwsze, tymczasem w pierwszym roku działalności było ich dziewięć, a w tym osiem. W sumie uczy się w niej już 800 uczniów. Więcej szkoła przyjąć nie da rady, a to oznacza, że w nowym roku szkolnym rodzice wielu dzieci z Węglina będą musieli szukać szkoły poza swoją dzielnicą.

By tego uniknąć miasto postanowiło doraźnie wynająć dodatkowy budynek na potrzeby szkoły. Poszukiwany przez Ratusz obiekt musi znajdować się na obszarze pomiędzy ulicami: al. Kraśnicka, ul. Roztocze, ul. Jana Pawła II i południową granicą miasta. Powinien zapewnić warunki do przyjęcia 450 uczniów w 18 oddziałach edukacji wczesnoszkolnej (miałyby mieścić się tam wyłącznie klasy 1-3 – dod. aut.). Zakładana kubatura to 700-1200 m2 powierzchni użytkowej, w tym co najmniej 9 sal dydaktycznych. Budynek musi być także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz posiadać łazienki i toalety, wydawalnię posiłków ze zmywalnią, pokój nauczycielski, pomieszczenia dla personelu obsługi, pomieszczenia biurowe i szatnie.

Miasto chce, aby obiekt działający jako filia Szkoły Podstawowej nr 58 ruszył już 1 września przyszłego roku. Dzieci miałyby się uczyć w tym miejscu przez kolejne pięć lat. W tym czasie Ratusz planuje rozbudowę budynku SP nr 58 o dodatkowy segment lub budowę nowej szkoły przy ul. Jemiołuszki.

Urzędnicy biorą jednak pod uwagę, że znalezienie odpowiedniej siedziby może okazać się sporym problemem. W przypadku braku zadowalających ofert przygotowane jest rozwiązanie rezerwowe. Zgodnie z nim obwód Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej zostanie zmniejszony, a dzieci z części ulic trafią do pustoszejącej w ostatnim czasie podstawówki przy ul. Biedronki (SP nr 46 – dod. aut.). Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here