Miejskie niekoniecznie pożądane

Z 17 lokali oferowanych do wynajmu przez Gminę Lublin, znajdujących się w zasobach Zarządu Nieruchomości Komunalnych, podczas ostatniego przetargu, który miał miejsce 10 września, udało się wynająć zaledwie trzy.


Najemców znalazły lokale z przeznaczeniem na handel, biuro lub usługi przy ul. Lwowskiej 12 (o pow. blisko 270 mkw. za 16 zł za mkw.), przy Al. Racławickich 24 (47,47 mkw za 9 zł za mkw.) oraz Al. Racławickich 15 (119,13 mkw. za 31 zł za mkw.). We wszystkich przypadkach zgłosił się tylko jeden chętny, który zaoferował cenę o 1 zł wyższą od wywoławczej.

Wśród lokali, które nie znalazły najemców było między innymi pomieszczenie przy Drodze Męczenników Majdanka 26 o pow. 118,37 mkw., w tym 29,5 mkw. w kondygnacji podziemnej. Miasto cenę wywoławczą ustaliło na 10 zł za mkw.

Co ciekawe, o ten lokal od dłuższego czasu zabiega Rada Dzielnicy Bronowice.

Najpierw dzielnicowi społecznicy prosili Ratusz, by w tym miejscu utworzone zostało Biuro Obsługi Mieszkańców. Urzędnicy nie wyrazili jednak na to zgody, tłumacząc się wysokimi kosztami adaptacji lokalu na potrzeby BOM (ostatecznie ten znalazł miejsce w galerii przy ul. Wolskiej). Podczas ostatniego zebrania Rady Dzielnicy Bronowice radni zwrócili się do obecnego na spotkaniu wiceprezydenta Artura Szymczyka o przekazanie przez miasto lokalu na potrzeby bronowickiej społeczności. Podjęli nawet stosowną uchwałę.

– Chcielibyśmy w tym miejscu stworzyć coś w rodzaju Klubu Seniora, w którym mogliby się spotykać starsi mieszkańcy Bronowic, których u nas nie brakuje. Dzisiaj nie mają takiego miejsca, a pomieszczenie Rady przy ul. Krańcowej jest bardzo małe. Lokal przy Drodze Męczenników Majdanka 26 na pewno wymaga remontu. Przy pomocy naszych lokalnych firm sami go wykonamy, od miasta nie chcemy ani złotówki na ten cel – zapewnia Andrzej Szyszko, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Bronowice, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here