Mieszkańcy chcą przebudowy Nałkowskich

Mieszkańcy domagają się remontu ul. Nałkowskich wraz z chodnikiem

– Nie ma co chować głowy w piasek. Ten problem musi zostać rozwiązany – apeluje do prezydenta Lublina Piotr Popiel z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o odwlekaną przebudowę będącego w fatalnym stanie fragmentu ulicy Nałkowskich między Romera a Żeglarską.


– W 2019 roku po wielu staraniach w budżecie miasta znalazł się zapis, że remont będzie wykonany. Nic się nie stało zarówno w 2019, jak i 2020 roku. Trzeba podjąć decyzję, nie ma co chować głowy w piasek. Ten problem musi zostać rozwiązany – apeluje do prezydenta Lublina Piotr Popiel z klubu radnych PiS. Domaga się „podjęcia działań mających na celu opracowanie dokumentacji przebudowy Nałkowskich”. – W tym momencie należałoby chociaż wykonać frezowanie nawierzchni – uważa Piotr Popiel.

Radny zorganizował w ubiegłym tygodniu „terenową konferencję prasową”. Towarzyszyli mu okoliczni mieszkańcy. – Mieszkam tutaj od urodzenia. Nie pamiętam by ta ulica była kiedykolwiek poważniej remontowana – twierdzi Piotr Marek z rady dzielnicy Wrotków.

Problemem na ulicy Nałkowskich jest też zły stan chodnika. – Byłem świadkiem niecodziennej sytuacji. Kobieta prowadziła wózek z dzieckiem. W pewnym momencie koło wpadło w koleinę i dziecko wypadło z wózka. Dlatego zwracamy się o naprawę tego chodnika. Powinien być on dokończony do ulicy Żeglarskiej – uważa Artur Kowalczyk, wiceprzewodniczący rady dzielnicy Wrotków.

Z kolei Maciej Mocko z Młodzieżowej Rady Miasta Lublin zwraca uwagę, że przy ul. Żeglarskiej budowany jest tzw. park and ride, czyli centrum przesiadkowe. Osoby przyjeżdżające samochodami zachęcane są tam do przesiadki do komunikacji miejskiej. – Jeżeli powstają takie inwestycje, przydałoby się, aby infrastruktura drogowa prowadząca do tego punktu była na wysokim poziomie. Komunikacja miejska zwalnia tutaj do 30-40 km/h. Nie jest możliwa jazda z większą prędkością ze względu na stan tej drogi – mówi Mocko, który jest jednocześnie mieszkańcem Wrotkowa.

Grzegorz Rekiel