Mieszkańcy zdecydują o standardzie wykończenia lokali

O programie Mieszkanie Plus wiceminister Artur Soboń sporo mówił także podczas tegorocznych targów LUBDOM na terenie Targów Lublin

To informacja ważna dla wszystkich, którzy zainteresowani są rządowym programem „Mieszkanie Plus”. Mieszkańcy sami zdecydują o standardzie wykończenia lokali. – To, czy będą oddawane do użytku w stanie deweloperskim, czy „pod klucz”, będzie zależało od potrzeb potencjalnych najemców tych mieszkań – zapowiedział w ubiegłym tygodniu wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń ze Świdnika.


W województwie lubelskim obecnie oddawane są do użytku lokale z programu „Mieszkanie Plus” w Białej Podlaskiej.

Kolejne powstaną w Świdniku przy ul. Grota-Roweckiego, gdzie w dwóch blokach znajdzie się 108 lokali, a także niewykluczone że i w Lublinie.

W Białej Podlaskiej oddawane obecnie do użytku są lokale w stanie deweloperskim, bo przy składaniu wniosków każdy z chętnych do zamieszkania na pytanie: „W jakim standardzie oczekuje lokali?” życzył sobie innego wykończenia mieszkania, począwszy od podłogi, a skończywszy na białym montażu w łazience.

W tej sytuacji wspólnie z mieszkańcami zdecydowano, że mieszkania oddane zostaną w standardzie deweloperskim i każda z rodzin wykończy je we własnym zakresie.

Jak zapowiedział w minionym tygodniu wiceminister Artur Soboń jeśli najemcy będą mieli taką potrzebę, mieszkania zostaną oddane w wersji „pod klucz”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here