Mikołajkowy turniej piłkarskich talentów

W hali sportowej w Wierzbicy odbył się piąty mikołajkowy turniej piłkarski dla dzieci o puchar Rady Rodziców SP im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy.


W turnieju wzięły udział cztery zespoły chłopców rocznik 2012 i młodsi: UKS Orlik Siedliszcze (opiekun – Damian Osoba), Astra Leśniowice (opiekun – Artur Dąbrowski), SP w Sawinie (opiekun – Piotr Sołoducha), Gmina Wierzbica (opiekun – Jacek Kłos). Zawody rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Ze względu na wiek młodych zawodników wyniki poszczególnych spotkań nie były najważniejsze, dla większości dzieci był to pierwszy turniej w życiu. Liczyła się dobra zabawa i sportowe emocje.

Na koniec wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a także medale zakupione przez przewodniczącą Rady Rodziców SP Wierzbicy Alicję Kraska. Wszystkie dzieci otrzymały również prezenty ufundowane przez GKS Ogniwo Wierzbica. Czapki Św. Mikołaja oraz napoje zostały zakupione przez rodziców dzieci zespołu gminy Wierzbica, natomiast pączki ufundował Krzysztof Kamiński, właściciel piekarni w Wierzbicy. Organizatorem turnieju był Jacek Kłos. (kg)