Miliony na trzynaste pensje

Ponad 10 mln zł wyda chełmski magistrat na wypłatę trzynastych pensji dla swoich pracowników oraz nauczycieli i osób zatrudnionych w obsłudze i administracji w placówkach oświatowych. Pieniądze na ich konta trafią do końca marca br.


Trzynastka czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne przysługuje pracownikom jednostek sfery budżetowej. Prawo do niej w pełnej wysokości przysługuje pracownikowi, który przepracował u danego pracodawcy pełny rok kalendarzowy. Osobom zatrudnionym przez część roku trzynastka może zostać przyznana w proporcjonalnej wysokości, ale jedynie wtedy, gdy staż pracy w urzędzie, czy podległej mu jednostce, wynosi co najmniej 6 miesięcy.

Chełmski magistrat na tegoroczne trzynastki wyda ponad 10 mln zł. Z tego 8 967 596 zł przeznaczy na wypłatę dodatkowych wynagrodzeń wszystkim osobom zatrudnionym w placówkach oświatowych, czyli nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym. Trzynaste pensje dostaną również urzędnicy. Na ten cel ratusz wyda 1 040 905 zł. Pieniądze na konta pracowników mają trafić do 31 marca br.

Trzynastka przysługuje też prezydentowi miasta Jakubowi Banaszkowi. By włodarz Chełma mógł ją dostać, potrzebna jest uchwała rady miasta. Ta zapewne zapadnie podczas najbliższego posiedzenia, które najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w marcu br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here