Miotła w ZUS

Po rządowych agencjach „dobra zmiana” dotarła do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ubiegły piątek odwołano dyrektorów niemal wszystkich oddziałów regionalnych ZUS w tym także szefa lubelskiego oddziału ZUS Piotra Waszaka. Odwołani dyrektorzy swoje funkcje będą pełnić do 30 listopada.
Centrala ZUS w oficjalnym komunikacie podaje, że odwołano dyrektorów, bo trwa weryfikacja kompetencji kadry zarządzającej. Po wręczeniu wypowiedzeń 41 dyrektorom oddziałów regionalnych ogłoszono konkursy na ich stanowiska.

– W niedługiej perspektywie czasu czeka nas obsługa nowych zadań oraz zmiany w strukturze organizacji. Staramy się dobrze przygotować naszą instytucję na realizację nadchodzących wyzwań. Ich realizacja zaś wymaga fachowej kadry na szczeblu kierowniczym, dlatego musimy zweryfikować jej kompetencje. Pragnę przy tym podkreślić, że konkurs jest w pełni otwarty i transparentny. Może w nim oczywiście wystartować również każdy z dotychczasowych dyrektorów i w ten sposób zweryfikować swoje kompetencje. Przed nikim nie zamykamy drogi – tłumaczy dr Marcin Wojewódka, członek zarządu ZUS nadzorujący sprawy pracownicze. (bf)