Mistrzowie recytacji

Ich dykcja zachwyca, a z występami publicznymi radzą sobie, jakby to był ich chleb powszedni. Przedstawiamy laureatów powiatowych eliminacji do 37 już edycji Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

Jury, w którym zasiedli znani lokalnej publiczności aktorzy Teatru Ziemi Chełmskiej: Barbara Szarwiło, Sławoj Czarnota i Andrzej Kuczura, nie miało łatwego zadania. Po wysłuchaniu osiemnastu występów małych recytatorów z klas I-III zdecydowało, że pierwsze i drugie miejsce, a tym samym nominacje do etapu wojewódzkiego konkursu otrzymują: Natalia Fijoł i Antoni Sołtys z SP nr 11 w Chełmie. Trzecie miejsce zdobyła Agnieszka Rudkowska, a wyróżnienie Dawid Petruk (oboje z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie).

Natomiast w kategorii klas IV-VI przyznano kolejno pierwsze i drugie miejsce Ilonie Sodaczuk z SP w Wojsławicach oraz Nikodemowi Kałużnemu z SP w Wierzbicy. I to właśnie oni będą reprezentować powiat chełmski w etapie wojewódzkim konkursu. Natomiast zdobywczynią trzeciego miejsca była Karolina Staszak z SP nr 2 w Chełmie, a wyróżnienie otrzymała Pola Kunka z SP w Żółtańcach. (mg)