Mistrzowskie mikołajki

Fundacja Medicover oraz MKS Selgros Lublin połączyły swoje siły i zorganizowały podopiecznym Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! wyjątkowe, aktywne mikołajki. Zawodniczki mistrza Polski poprowadziły w hali sportowo-widowiskowej „Globus” specjalny trening, podczas którego wychowankowie PoZdro! poznali tajniki gry w piłkę ręczną. Całą zabawę koordynował gość specjalny – Św. Mikołaj, wspólnie z maskotkami MKS Selgros, Koziołkiem i Kozicą.

Trening na Globusie poprowadzili: trener przygotowania fizycznego Nikola Golub, który odpowiada nie tylko za sprawność utalentowanych zawodniczek MKS Selgros, ale także męskiej reprezentacji Chorwacji oraz mistrzynie Polski. Po energicznej rozgrzewce młodzież PoZdro! podzielona na kilkuosobowe zespoły, pokonywała kolejne stacje sprawnościowe i została wprowadzona przez szczypiornistki w zasady gry w piłkę ręczną.
Impreza zakończyła się zdrowym poczęstunkiem i wręczeniem prezentów przez Św. Mikołaja z Fundacji Medicover.
– Nasza mikołajkowa akcja okazała się ogromnym sukcesem, na same zajęcia zgłosiło się 50 osób! Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, zaś same dzieci – sądząc po nastrojach, zaangażowaniu i minach – były zachwycone możliwością spędzenia tego wyjątkowego dla nich dnia w sportowy sposób. Współpraca z MKS Selgros pozwoliła nam na sprezentowanie naszym lubelskim podopiecznym popołudnia, które, mamy nadzieję, na długo zapadnie im w pamięć – mówi Agnieszka Skowrońska, koordynator lokalny Programu PoZdro! Fundacji Medicover.
Wszelkie informacje o Programie „PoZdro!”, a także materiały filmowe prezentujące wydarzenia sportowe dla młodzieży objętej ZOI oraz historie uczestników, którzy wraz ze swoimi rodzinami całkowicie odmienili swój styl życia, dostępne są na stronie internetowej programu: www.po-zdro.pl oraz na profilu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/ProgramPoZdro