Mistrzynie walczyły w Szczecinie do końca

W drugim spotkaniu IV rundy PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS Perła przegrały w środę w Szczecinie z Pogonią. O wyniku przesądziły rzuty karne.

– W tym sezonie z Pogonią wypadają nam naprawdę słabe mecze – mówi o spotkaniu z zespołem ze Szczecina Robert Lis, szkoleniowiec MKS Perła. – Zagraliśmy z tym rywalem bardzo słabo już w hali Globus na zakończenie rundy zasadniczej. W środowym meczu pierwsza połowa była w naszym wykonaniu niestety tragiczna. Straciliśmy do przerwy 15 bramek, a nie pamiętam kiedy ostatni raz taka sytuacja miała miejsce. My potrafimy tracić przez 60 minut po 16-18 bramek, a w tym przypadku rywalki rzuciły nam zdecydowanie za dużo przez dwa kwadranse.

Z tego też powodu wkradło się trochę nerwowości. Po zmianie stron, mimo że mecz się nam nie układał i było sporo niecelnych rzutów oraz błędow wynikających z pośpiechu, to koniec końców z pięciu bramek straty doszliśmy szczecinianki na jedną. Później znów przeciwniczki odskoczyły na cztery trafienia, ale jednak udało nam się ten mecz zremisować w trakcie regulaminowego czasu gry. To pozwoliło zgarnąć nam jeden punkt, który w końcowym rozrachunku może być niezwykle ważny. Stąd też olbrzymie gratulacje z mojej strony dla dziewczyn.

One nie wątpią w to, że jesteśmy dobrą drużyną i zawsze możemy odwrócić losy meczu. Tak właśnie było w Szczecinie, gdzie zespół walczył do końca. Przy okazji bardzo dziękujemy kibicom, którzy pokonali ogromną ilość kilometrów i pojawili się w Szczecinie. Ta grupa zagorzałych fanów wspierała nas przez całe spotkanie i też przyczyniła się do zdobycia kolejnego oczka w tabeli – dodał szkoleniowiec mistrzyń Polski.

Przed MKS Perła teraz dwa mecze u siebie, w najbliższą sobotę z KPR Gminy Kobierzyce i 14 maja (wtorek) ze Startem Elbląg.

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin

24:24 (15:11) karne: 5:4

Pogoń: Pruenster, Krupa, Wawrzynkowska – Bozovic 4, Cebula 4, Janas 4, Płomińska 3, Wołoszyk 3, Kochaniak 3, Szynkaruk 2, Agbaba 1, Urbańska, Dezic, Zawistowska, Blazević
MKS Perła: Gawlik, Bešen, Januchta – Gęga 7, Achruk 4, Moldrup 3, Rosiak 3, Łabuda 2, Stasiak 2, Szarawaga 1, Matuszczyk 1, Nocuń 1, Kowalska, Nestsiaruk.
Kary: Pogoń – 8 minut (Zawistowska – 4, Agbaba, Urbańska – po 2), MKS Perła – 10 minut (Gęga – 4, Moldrup, Szarawaga, Rosiak – po 2).
Sędziowali: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski.

Superliga PGNiG Kobiet

o miejsca 1-6

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 24:24 (15:11) k 5:4 * KPR Gminy Kobierzyce – Start Elbląg 24:29 (11:12) * mecz: Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin zakończył się po zamknięciu tego wydania.

o miejsca 7-11

UKS PCM Kościerzyna – KPR Jelenia Góra 31:29 (18:13) * mecz: Korona Handball Kielce – Piotrcovia Piotrków Tryb. zakończył się po zamknięciu tego wydania * pauzował: Ruch Chorzów.

7. Korona 24 31 643-684
8. Piotrcovia 25 27 657-746
9. J. Góra 26 24 677-775
10. Ruch 25 17 595-716
11. Kościerzyna 26 10 652-884