Młody Talent 2021. Głosuj na swojego faworyta

3… 2… 1… Start! Rozpoczynamy prezentację 10 uczestników / zespołów, których redakcyjne jury nominowało do finału drugiej edycji konkursu „Młody Talent”. Teraz ich los jest w Waszych rękach, drodzy Czytelnicy. W papierowym wydaniu krótko przedstawiamy finalistów, a ich prezentacje zamieszczamy poniżej.

Głosować można wyłącznie na kuponach konkursowych, które będziemy drukować w kolejnych wydaniach gazety. Kupony możecie przesyłać do naszej redakcji pocztą tradycyjną (ul. Lwowska 14, 22-100 Chełm), wrzucać do naszych żółtych skrzynek ogłoszeniowych lub dostarczać je osobiście do 23 kwietnia.

Kto zdobędzie ich najwięcej, otrzyma tytuł „Młodego Talentu Roku” oraz nagrodę pieniężną w postaci 1 tysiąca złotych. Laureat II miejsca otrzyma 700 zł, a III miejsca – 500 zł. Również specjalną nagrodę w wysokości 500 zł otrzyma uczestnik wyłoniony przez jury konkursowe. Natomiast spośród wszystkich Czytelników, biorących udział w głosowaniu, wylosujemy osobę, która otrzyma 300 zł. Fundatorem nagród oraz współorganizatorem konkursu jest chełmska Fundacja „Młode Talenty”.

Regulamin jest dostępny klikając >>>tutaj<<<

Oto Finaliści II edycji konkursu Młody Talent:

1. Patrycja Koziej i Jakub Ungert – uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 5 i uczeń II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego „Takt”. Pierwsze kroki na parkiecie stawiali w wieku 5-6 lat, dziś posiadają najwyższą w Polsce klasę taneczną „A” w stylu tańców standardowych oraz latynoamerykańskich. Młodzi każdą wolną chwilę poświęcają rozwojowi umiejętności tanecznych, uczestnicząc w szkoleniach na terenie całej Polski. Największy sukces pary – ćwierćfinały Mistrzostw Świata i Pucharu Świata w tańcach latynoamerykańskich oraz tytuł wicemistrzów Pucharu Wieczystego w tańcach standardowych.

2. Michał Rocki – uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Od najmłodszych lat uwielbia rysować i malować. Swój talent plastyczny od 5 r.ż. rozwija w pracowni artystycznej „Arteja” we Włodawie. – Od pierwszych chwil wyróżniał się dużym rozmachem i pewnością siebie. Nigdy nie bał się ołówka ani farb – mówi o podopiecznym Jolanta Madej, opiekun z pracowni artystycznej.


3. Zuzanna Zielińska – to bardzo energiczna, odważna i pewna siebie 7-latka, poledancerka. Swoją historię ze sportem i tańcem rozpoczęła dwa lata temu, jako 5-letnia dziewczynka. Talent rozwija, uczestnicząc w zajęciach tanecznych w MDK w Chełmie oraz trenując w Klubie Ester Fit Chełm pod okiem Ewy Pawlak. Od niedawna ma też w domu własną rurkę do ćwiczeń pole dance. Patrząc na to, jakie akrobacje potrafi na niej wykonać, można jej tylko pozazdrościć gibkości i siły.

4. Natalia Bartnicka – 17 lat, Stare Załucze. Uczennica I LO we Włodawie. Jej pasją jest fotografia – głownie przyrodnicza. Poświęca się jej od 5 lat, od 3 publikuje swoje prace w Internecie. Najbardziej lubi fotografować rankiem budzące się po nocy ptaki oraz wschód słońca. Laureatka powiatowego konkursu „Makrokosmos. Tajemnice przyrody” (2019), zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym przez Technikum Leśne w Białowieży i otrzymała nagrodę jury, a w 2020 r. zajęła I miejsce w konkursie „Nasze piękne, dziko żyjące zwierzęta i ptaki”.

5. Paulina Jarząbek – uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie. Interesuje się chemią, matematyką, fotografią, rysunkiem, od 8 lat należy też do Zespołu Tańca Ludowego przy MDK we Włodawie, ale jej największą pasją jest pływanie. Ma za sobą udział w konkursach na szczeblu powiatowym (wszystkie zakończone na podium), rejonowym (II i III miejsca) oraz wojewódzkim. W ubiegłym roku zajęła II miejsce w konkursie na rekordzistę basenu z wynikiem 251,5 km.

6. Stanisław Stachniuk – ma 7 lat i jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie. Od pierwszych lat swojego życia grał na wszystkim, traktując jako perkusję zabawki, garnki, pudełka etc. Już w wieku dwóch lat dostał swój pierwszy zestaw perkusyjny, potem kolejny i tak aż do prawdziwej perkusji, na jakiej grają zawodowi muzycy. Gdy inni mali chłopcy oglądali bajki na dobranoc, on wolał koncerty zespołów rockowych. Wielki fan Nirvany, Foo Fighters, Black Label Society. Każdą wolną chwilę poświęca grze na bębnach.

7. Konrad i Jakub Szymosiak – to uzdolnieni bracia, uczniowie I i III klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Chełmie. Łączy ich wspólna pasja – robotyka. Od małego sięgali po klocki Lego, by tworzyć z nich kolejne imponujące modele. Od ponad roku uczęszczają zaś na zajęcia z robotyki w Spice Gears Academy, gdzie mogą rozwijać swoje zdolności pod okiem Martyny Wawrzyk. Roboty małych konstruktorów cechuje wysoki poziom dokładności.


8. Lilianna Kasztelan – ma 9 lat i uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Fr. Kleeberga we Włodawie. Kocha taniec, podróże, zwierzęta i wodę, ale przede wszystkim kocha śpiewać, co widzieliśmy przesłanym przez jej mamę wideo. Pierwszy raz na scenie wystąpiła już w wieku 4 lat.

9. Natalia Fijoł – ma 12 lat i chodzi do Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie. Od wczesnego dzieciństwa interesuje się muzyką, a jej serce wypełnia śpiew. Występuje we wszystkich szkolnych akademiach, śpiewa psalmy w kościele, wzięła też udział w koncercie „Niepodległa” oraz XXI Przeglądzie Pieśni i Poezji Religijnej i Patriotycznej, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Uczęszcza do „Studia Piosenka” przy ChDK. Marzy, by dostać się do Akademii Muzycznej w Warszawie.

10. Mateusz Michalski – 16 lat, jest uczniem ZST w Chełmie. Uzdolniony manualnie, podstaw robienia na szydełku czy bransoletek makramowych i z paracordu uczył się jeszcze jako 10-latek na zajęciach prowadzonych w ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury i Turystyki w Dorohusku przez „Pasmanteria Ewa Rafał Piczykolan”. Nadmiar wolnego czasu przy zdalnej nauce sprawił, że z nudów zaczął robić na szydełku maskotki. Nauczył się tego sam z filmików na YouTube, a radość tych, których obdarowywał pluszakami, stała się jedynie „motorem” do tworzenia kolejnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here